Введено в дію: Зеленський запровадив санкції проти 200 російських компаній, причетних до відчуження ЗАЕС

Введено в дію: Зеленський запровадив санкції проти 200 російських компаній, причетних до відчуження ЗАЕС

Введено в дію: Зеленський запровадив санкції проти 200 російських компаній, причетних до відчуження ЗАЕС
Колектив запорізької атомної електростанції. Фото: НАЕК "Енергоатом"

За ініціативи Служби безпеки України запроваджено санкції проти 200 російських компаній, які намагаються "забрати" в України Запорізьку атомну станцію.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Президент України Володимир Зеленський підтримав ініціативу СБУ та ввів у дію рішення РНБО України про запровадження економічних санкцій щодо російської корпорації "Росатом" та 199 компаній, що входять її структуру. Обмежувальні заходи діятимуть наступні 50 років і стосуватимуться усіх фінансово-економічних операцій цих установ.

За даними СБ, компанії російського "Росатому" залучені до "відчуження" Запорізької атомної електростанції на користь Москви. У силовиків є конкретні докази.

Зокрема, йдеться про:

  • взяття на себе контролю над технологічними та управлінськими процесами на ЗАЕС
  • сприяння підключенню атомної електростанції до російської енергетичної системи
  • спроби легалізувати роботи ЗАЕС на російську енергосистему за рахунок створення фейкових російських компаній: АО "Эксплуатирующая организация Запорожской АЭС" та ФГУП "Запорожская АЭС", що включені в структуру "Росатому"

Що відомо про захоплення ЗАЕС росіянами

ЗАЕС є найбільшою атомною станцією в Європі. З 4 березня вона захоплена російськими військовими. РФ розміщує на майданчику станції військову техніку та боєприпаси. Обстрілюють росіяни і саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня Президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Читайте також

В МАГАТЕ відповіли, чи планують звільнятись від російського лобі

Нерозповсюдження ядерної зброї: МАГАТЕ не виявила порушень на енергоблоці РАЕС

На початок