На Київщині понад 100 тис людей прихистили в себе вимушених переселенців — КОВА

На Київщині понад 100 тис людей прихистили в себе вимушених переселенців — КОВА

На Київщині понад 100 тис людей прихистили в себе вимушених переселенців — КОВА
Фото: Уніан

Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну станом на 1 січня 2023 року 102 736 людей прихистили внутрішньо переміщених осіб у Київській області за соціальним проєктом "Прихисток". Про це повідомляє пресслужба Київської обласної військової адміністрації.

В адміністрації нагадують, що усі жителі Київщини, які надають прихисток переселенцям, отримують компенсацію за житлово-комунальні послуги. Щоб запропонувати своє житло до проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію, необхідно:

  • подати заяву до органу місцевого самоврядування (ОМС) за місцем проживання або через сайт про готовність прийняти в себе переселенців
  • при поселенні переселенців подати відповідну заяву до ОМС
  • до 5-го числа щомісяця інформувати ОМС про кількість днів та кількість переселенців, які в них проживали
  • отримати компенсацію

"Виплата здійснюється в безготівковій формі за вказаними в заяві банківськими реквізитами до 20-го числа наступного місяця за умови відсутності заборгованості по комунальних платежах власниками житла",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ознайомитися з додатковою інформацією щодо отримання компенсацій можна за номером телефону Урядової гарячої лінії: 15-45.

Що відомо про урядову програму "Прихисток"

Всередині квітня українців закликали долучитися до Всеукраїнської соціальної ініціативи "Прихисток", щоб допомогти своїм співгромадянам з житлом та отримати за це часткову компенсацію. Ініціативу започаткувало Міністерство розвитку громад і територій.

Із 1 жовтня минулого року Уряд збільшив удвічі компенсації від держави за програмою “Прихисток” для тих, хто розмістив у себе переселенців. За кожну людину буде виплачуватися 900 гривень. Подвоєння виплат буде автоматичним для всіх учасників програми.

Київська область від початку повномасштабної війни прийняла понад 300 тисяч переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської областей. Жителі Київщини надали житло для майже 80 тис. внутрішньо переміщених громадян за програмою "Прихисток" за підсумками 2022 року

Як у Києві можна отримати від держави компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, пояснив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Читайте також

Соціальні виплати та грошова допомога ВПО з 1 січня 2023 року: як продовжити та переадресувати

Киянам збільшили суму щомісячної матеріальної допомоги. Хто і скільки отримає

Санкції проти "Росатому", депутати розглянуть питання звільнення Резнікова. 348 день війни. Онлайн

На початок