Киянам збільшили суму щомісячної матеріальної допомоги. Хто і скільки отримає

Киянам збільшили суму щомісячної матеріальної допомоги. Хто і скільки отримає

Киянам збільшили суму щомісячної матеріальної допомоги. Хто і скільки отримає
Фото: Уніан

У Києві люди з інвалідністю, діти-сироти та інші категорії малозабезпечених громадян наразі отримають першу збільшену виплату щомісячної матеріальної допомоги з міського бюджету. Виплати здійснюватимуть в рамках програми "Турбота. Назустріч киянам". Наприкінці минулого року її фінансування було збільшено на понад 1 млрд гривень.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.

"Виплати для окремих категорій киян у середньому збільшилися у півтора-два рази порівняно з минулими роками. У рамках змін також було передбачено виплати для деяких нових категорій, які не отримували матеріальну допомогу раніше",— каже Хонда.

За її словами, також отримуватимуть допомогу і внутрішньо переміщені особи з визначених категорій та ті, які перебувають на обліку в органах соціального захисту Києва.

В КМДА зазначили, що матеріальну допомогу в розмірі 2500 грн отримуватимуть:

 • діти з інвалідністю підгрупи АЛюди з винятково високою мірою втрати здоров'я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги чи диспансерного нагляду інших громадян (фактично нездатні до самообслуговування)
 • діти з інвалідністю, над якими встановлено опіку чи піклування aбo які виховуються у прийомних сім’ях чи дитячих будинках сімейного типу
 • діти-сироти
 • люди з інвалідністю І групи підгрупи А, розмір пенсії яких не перевищує розміру трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність
 • люди з інвалідністю I групи підгрупи А — одержувачі державної соціальної допомоги.

У розмірі 2000 грн:

 • діти з інвалідністю
 • діти, над якими встановлено опіку чи піклування
 • люди з інвалідністю I групи, розмір пенсії яких не перевищує розміру трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність
 • люди з інвалідністю I групи – одержувачі   державної   соціальної допомоги
 • люди, які є одержувачами допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворюванняВроджені або набуті захворювання, які трапляються вкрай рідко - рідше ніж один випадок на 2000 населення країни. 80% цих захворювань генетично обумовлені. Вони не лише мають тяжкий і хронічний перебіг, але й супроводжуються зниженням якості та скороченням тривалості життя пацієнтів., онкологічні, онкогематологічні Злоякісні захворювання кровоносної системизахворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі a6o хронічні захворювання нирок IV ступеню,
 • люди, які отримують допомогу на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органу, паліативної допомоги, та яким не встановлено інвалідність.

Допомогу у розмірі 1200 грн отримуватимуть люди з інвалідністю II групи — одержувачі державної соціальної допомоги.

Виплачуватимуть матеріальну допомогу на поточні рахунки в банках для виплати пенсій і на рахунки, відкриті в банку, які є учасником проєкту "Муніципальна картка "Картка киянина". Також пільговики, які отримують виплати через "Укрпошту", зможуть отримати допомогу у відділеннях установи, або виплати будуть доставлені разом із пенсією, — підсумували в КМДА.

Що відомо про виплати матеріальної допомоги у Києві

Прийомні батьки і батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу отримали матеріальну допомогу з нагоди Дня святого Миколая. Розмір допомоги становив від 7000 до 23 000 грн і залежав від кількості дітей, яких виховують прийомні батьки та батьки-вихователі.

У столиці киянам, які боронять Україну, та членам їхніх сімей будуть надані додаткові пільги та соціальні гарантії. Таке рішення ухвалили депутати Київради на засіданні 15 грудня 2022 року.

У Києві виплатили одноразову матеріальну допомогу до 1500 гривень учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, учасникам Революції Гідності, бійцям-добровольцям, переселенцям, які зареєстровані у столиці. Виплати були присвячені до Дня захисників і захисниць 14 жовтня.

Київська міська рада наприкінці листопада минулого року виділила 100 млн гривень на одноразову допомогу добровольцям, що обороняли Київ під час наступу російських військ. Фінансове підтримка передбачена для близько 10 тисяч бійців.

Мешканці Києва та області, які були змушені залишити свої домівки через війну, отримали державну допомогу на проживання. Як повідомили у КМДА, люди отримали підтримку у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу.

За прихисток вимушених переселенців у Києві можна отримати компенсацію.

Читайте також

Соціальні виплати та грошова допомога ВПО з 1 січня 2023 року: як продовжити та переадресувати

Підтримка бізнесу і соціальний захист – основні напрямки роботи Київради у 2023 році

Змінився порядок виплат українським військовим, США анонсували новий пакет військової допомоги. 343 день війни. Онлайн

На початок