Понад п'ять країн хочуть впровадити у себе аналог “Дії”. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у інтерв’ю Радіо Свобода.
“Це більше, ніж 5 країн. Ми ведемо комунікацію щодо впровадження “Дії” в цих країнах. Це кілька європейських країн і країни Азії, і країни Африки. І це такий певний елемент дипломатії стає для нас”, — сказав Федоров.
За його словами, потрібно розвивати цей принцип “win-win”, тобто допомагати іншим країнам розвиватися.
“І через “Дію” ми намагаємося його впроваджувати”, — додав міністр.
Як розповів Федоров, потенційно йдеться про немаленькі гроші, щоб залучати в бюджет.
“Мова може йти про мільярди гривень щодо впровадження “Дії” за короткий період часу. Продається не тільки технологічний продукт і не тільки один, а ще експертиза і консалтинг”, — пояснив міністр.
Що відомо про впровадження аналогів української "Дії" в інших країнах
Раніше стало відомо, що Сполучені Штати мають намір повторити успіх української програми електронного врядування "Дія" в інших зацікавлених країнах. Про це під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі заявила адміністраторка USAID Саманта Павер.
Під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі, на заході Diia Reels було представлено естонський цифровий застосунок mRiik, який є аналогом української Дії. Під час співпраці з естонськими колегами команда Мінцифри поділилися кодом застосунку та підходами до UX/UI дизайну.
Читайте також
США нададуть Україні далекобійні снаряди, Канада запровадила санкції проти артистів з РФ. 346 день війни. Онлайн
Чи зберігати нацроумінг після війни — Федоров запустив опитування
США планують експортувати українську "Дію" в інші країни
Мінцифра та естонський уряд розробили застосунок на базі української Дії