Мінцифра та естонський уряд розробили застосунок на базі української Дії

Мінцифра та естонський уряд розробили застосунок на базі української Дії

Мінцифра та естонський уряд розробили застосунок на базі української Дії
Цифрове посвідчення водія, фото: УНІАН

Під час Всесвітнього економічного форуму у Давосі, на заході Diia Reels було представлено естонський цифровий застосунок mRiik, який є аналогом української Дії. Під час співпраці з естонськими колегами команда Мінцифри поділилися кодом застосунку та підходами до UX/UI дизайну.

З лютого mRiik буде доступний для тестувальників, а повноцінний запуск планується у середині 2023 року.

"Цифрова держава має бути там, де є люди, і сьогодні основним засобом спілкування для багатьох людей є смартфон. Застосунок mRiik зробить спілкування з державою та доступ до послуг значно легшим. Спершу застосунок mRiik буде відкритий для тестування та відгуків. Тому що держава хоче отримати негайний відгук, як далі розвивати застосунок", – сказав міністр підприємництва та інформаційних технологій Естонії Крістіян Ярван.

Також українська делегація презентувала оновлення екосистеми Дії. Під час виступу голова Мінцифри Михайло Федоров розповів про цифрову стійкість України і цифрову трансформацію під час повномасштабної війни.

“Цифрова інфраструктура розвинена на такому рівні, який дозволяє державі безперервно продовжувати працювати навіть під час повномасштабної війни. Ми адаптували Дію під виклики воєнного часу, і зараз це найзручніший, а часом і єдиний інструмент для надання державних послуг. Будь-коли і будь-де. Зараз застосунок виходить на міжнародний рівень”, – зазначив голова Мінцифри Михайло Федоров

Окрім цього команда Мінцифри заявила, що допомагати у впровадженні та розбудові цифрових сервісів та діджитал-інструментів в Естонії та у всьому світі.

Читайте також

Як зберегти Wi-Fi під час відключень світла. Поради від Мінцифри

Відтепер витяг про місце проживання можна отримати через "Дію". Як це зробити

У Дії можна подати заяву про шлюб онлайн. Як скористатися послугою

Google дає 2 мільйони доларів на цифрову освіту для українців — Федоров

На початок