Чи зберігати нацроумінг після війни — Федоров запустив опитування
Федоров запустив опитування щодо національного роумінгу після війни
Віцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Фото: Мінцифра

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Телеграм-каналі розпочав опитування, чи зберігати в Україні національний роумінг після війни та додати функцію LTE.

“З березня в Україні працює нацроумінг. Завдяки йому можна швидко перемикатися між операторами без зміни сім-карт та тарифів. Це дозволяє зателефонувати близьким або скористатися 3G там, де ваш оператор не мав покриття”, — зазначив Федоров.

За словами Федорова, ця функція особливо цінна у сільській місцевості чи на деокупованих територіях.

“Буває, що там працює лише один або два оператори. Але під час відключень світла нацроумінгом активно користуються і в містах. Наприклад, у листопаді в середньому 1.5 млн українців на добу користувались нацроумінгом”, — розповів міністр.

Офіційно нацроумінг працюватиме до кінця війни, зазначив Федоров.

“Інтернет тільки у форматі 3G. Без можливості користуватися LTE. Але це можна змінити. Потрібна ваша думка”, — додав він.

Суть національного роумінгу полягає у тому, що коли у абонента немає мережі або телефон не може її спіймати, то він автоматично перемикається до інших операторів. Провайдери вирішили об'єднати всі вишки і зробити єдину мережу. Іноді, буває, що автоматичного з'єднання не відбувається, тоді треба в налаштуваннях вибрати автоматичний вибір і переходити до одного з операторів у списку й шукати, котрий з них надасть мережу.

Читайте також

РФ перекинула нові війська в Білорусь, в Україну вирушили понад 60 БМП Bradley. 342 день війни. Онлайн

На початок