США планують експортувати українську "Дію" в інші країни

США планують експортувати українську "Дію" в інші країни

США планують експортувати українську "Дію" в інші країни
Паспорт. Ілюстративне фото: Мінцифра

Сполучені Штати мають намір повторити успіх української програми електронного врядування "Дія" в інших зацікавлених країнах. Про це під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі заявила адміністраторка USAID Саманта Павер, повідомляє видання Axios.

"USAID надало фінансування Міністерству цифрової трансформації України, щоб допомогти розробити "Дію" та покращити її кібербезпеку, а також виділило ще 8,5 млн доларів, щоб допомогти розширити сервіси програми під час війни", – заявила Пауер.

Вона зазначила, що Україна готова поділитися своїм підходом і технологіями з іншими країнами, тому USAID планує розпочати обговорення з зацікавленими державами потенційного використання "Дії" як шаблону для власних подібних програм.

За словами Павер, проєкт перебуває на початковій стадії. Наразі було виділено 650 тисяч доларів на проведення техніко-економічних обґрунтувань у країнах, які виявили інтерес.

Вона зазначила, що українським підходом до електронного урядування зацікавилася Молдова.

Керівниця USAID сподівається на співпрацю з багатьма країнами, оскільки це може покращити життя звичайних громадян.

"Додаток, який дозволяє громадянам подавати податкові декларації або отримувати доступ до свідоцтв про народження, не чекаючи годинами в черзі, може стати одним з відчутних покращень", – сказала вона.

Видання також повідомляє, що в 18 січня була запланована зустріч у Давосі Саманти Пауер із міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим.

У 2020 році в Україні запустили додаток "Дія", щоб дозволити громадянам отримувати доступ до документів, що посвідчують особу, реєструвати бізнес та отримувати різні державні послуги зі своїх смартфонів. З початку вторгнення РФ, додаток розширили за допомогою додаткових інструментів, як-от звітування про збитки від російських ударів.

За словами українських чиновників, станом на минулий місяць майже 18,5 мільйонів людей користувалися останньою версією мобільного додатку.

Читайте також

Як зберегти Wi-Fi під час відключень світла. Поради від Мінцифри

Відтепер витяг про місце проживання можна отримати через "Дію". Як це зробити

У Дії можна подати заяву про шлюб онлайн. Як скористатися послугою

Google дає 2 мільйони доларів на цифрову освіту для українців — Федоров

На початок