Окупанти вивезли 50 старшокласників з Лисичанська до РФ – Центр національного спротиву

Окупанти вивезли 50 старшокласників з Лисичанська до РФ – Центр національного спротиву

Важливо
Окупанти вивезли 50 старшокласників з Лисичанська до РФ – Центр національного спротиву
. Стела на в'їзді до Лисичанська. Фото: Facebook/Луганська обласна державна адміністрація

Окупанти продовжують депортувати дітей захоплених територій Луганщини. З Лисичанська до РФ вони вивезли 50 старшокласників, нібито для підготовки та складання іспитів.

Про це повідомили у Центрі національного спротиву.

За інформацією Центра, учнів 11 класів лисичанських шкіл вивезли до Єлабуги у Татарстані. Окупанти обіцяють дітям після складання іспитів безкоштовне навчання у російських вишах.

"Мета всіх цих заходів асиміляція молоді, а отже знову йде мова про етноцид українців й нищення самоідентифікації. Водночас такий приклад демонструє, що самі росіяни не вірять, що ТОТ – це РФ, а отже необхідно їхати складати державні іспити на території Росії", – зауважили у Центрі.

Що відомо про освіту на окупованій Луганщині

  • У тимчасово окупованому Старобільську Луганської області, російська окупаційна влада примушує батьків віддавати дітей віком від 6 років до такого собі козацько-кадетського корпусу
  • Батьків школярів, які залишаються в окупованому Сватівському районі на Луганщини, змушують відправляти дітей на очне навчання.
  • На окупованій Луганщині батькам школярів погрожують позбавленням батьківських прав.
  • У школах окупованої Луганщини ввели "дрес-код".
  • Голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що через постійні артобстріли та бомбардування на Луганщині ушкоджено щонайменше 17 будівель закладів вищої освіти, 113 закладів загальної середньої освіти, 50 дитячих садочків.
  • За даними Національного інформаційного бюро, безпосередньо до РФ депортували 4600 українських дітей, повернути вдалося 96.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок