На окупованій Луганщині батькам школярів погрожують позбавленням батьківських прав

На окупованій Луганщині батькам школярів погрожують позбавленням батьківських прав

На окупованій Луганщині батькам школярів погрожують позбавленням батьківських прав
. Ілюстративне фото школи. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

На Старобільщині батьків, які не бажають, щоб їх діти навчались у школах за "освітньою програмою ЛНР", погрожують позбавляти батьківських прав. Про це на сторінці у Facebook повідомили Старобільські новини.

"Класні керівники почали погрожувати батькам, діти яких не планують навчатися в окупованому закладі, позбавленням батьківських прав. Ми також отримали з інших джерел підтвердження про такі методи впливу на батьків в цій школі", — йдеться у повідомленні.

За інформацією видання, класні керівники провели опитування серед учнів та їх батьків про навчання з першого вересня. Дорослим, які проти навчання дітей за учбовими програмами окупантів, класні керівники погрожують.

"Батькам кажуть, що при відсутності поважної причини окупаційна влада може їх “лишити батьківських прав”, а дітей після цього віддадуть у притулок", – повідомляє видання.

Жителька одного з окупованих населених пунктів Старобільщини Юлія, мати учня п'ятого класу, розповіла Суспільному, що цього тижня класні керівники запрошували батьків терміново з'явитись до школи та заповнити заяву для продовження навчання у школі.

"Інших аргументів, окрім того, що анкети мають заповнити ті, хто планує, щоб дитина вчилась далі, поки не було. Хоча батьки з інших класів говорили про погрози тим, хто починав з'ясовувати, навіщо писати заяву на прийом до школи, якщо дитина там вже навчається. Говорили, що з такими буде "інша розмова в комендатурі", розповіла Юлія.

шкільна заява окупація луганщина
Форма "заяви" — анкета-опитувальник для батків школярів. "Документ" складений із орфографічними помилками. Фото: t.me/lygaoper

Жінка додала, що окупанти пояснюють: якщо дитина не буде ходити до школи, батьків можуть позбавити прав через невиконання своїх обов'язків із виховання дитини. У розпачі ті, хто планував заповнити заяву, яку розмістила на своїй Facebook-сторінці міська голова Старобільська Яна Літвінова, і навчати дитину за українською програмою дистанційно:

"Виходить, щоби навчатись за нашою програмою, треба зовсім виїжджати із населеного пункту, а більшості це не по кишені. Або, як вихід, вчитись і у школі за програмою окупантів, і дистанційно за українською. Але що буде тоді із дитячою психікою?", – говорить жінка.

Що відомо

  • 3 березня із третьої спроби місто Старобільськ було повністю окуповане військами Росії та так званої "ЛНР", захоплено всі адміністративні будівлі та приміщення поліції.

Читайте також

На окупованій Луганщині готуються до навчального року за "новою освітньою програмою"

Без Google та "декомунізації": нові заборони на окупованих територіях

"Не знаю як буду вести перший урок": як працюють вчителі на окупованих територіях

Хочеш на роботу – роби паспорт: на Луганщині видають паспорти так званої "ЛНР" та РФ

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок