Змушують навчатись очно попри бойові дії: батьки школярів розповіли про уроки в школах окупованої Луганщини

Змушують навчатись очно попри бойові дії: батьки школярів розповіли про уроки в школах окупованої Луганщини

Змушують навчатись очно попри бойові дії: батьки школярів розповіли про уроки в школах окупованої Луганщини
Російські підручники привезли у Сватівську школу №6. Російські підручники в окупованих школах Сватового. Фото: Telegram/Сватово.NEWS

Батьків школярів, які залишаються в окупованому Сватівському районі на Луганщини, змушують відправляти дітей на очне навчання. Про це Суспільному розповіли переселенці з окупованих населених пунктів, які підтримують зв'язок із рідними. Від початку вересня діти в школах навчались дистанційно, але окупаційна влада останнім часом вимагає присутності учнів у закладі.

З початку вересня у школах в окупації діяла система дистанційного навчання, розповіла Суспільному жителька міста Ангеліна (ім’я жінки змінене в цілях безпеки). Вона разом із своїми дітьми нині мешкає у Німеччині, але телефонує подругам та сусідам:

"Моя сусідка розповіла, що її дитина навчається онлайн. Це не справжні онлайн заняття, бо інтернету у місті та районі немає з середини вересня. Батьки ходять до школи на початку тижня і беруть завдання, які діти виконують. Потім в кінці тижня приносять зошити із виконаними завданнями на перевірку".

Цю систему навчання окупанти запровадили з 6 вересня — через загострення на фронті. Віднедавна дітям, які навчаються у школах прифронтового Сватового, "настійливо рекомендують" приходити на уроки до школи, дізналась жінка.

"Тоді багато батьків із дітьми повиїжджало. Скільки із п’яти міських шкіл наразі працюють – мені невідомо. Але знаю, що точно навчаються у восьмій, шостій та другій школах. Зараз класні керівники та директори телефонують батькам і попереджають, що дитина має ходити до школи, дехто навіть погрожує. Як туди можна посилати дитину якщо зараз по місту прильоти кожного дня? Чи то, можливо, за дітьми орки будуть ховатись, розмістившись десь поруч зі школою?", — припустила жінка.

Жителька одного із окупованих населених пунктів Сватівщини Марина (на прохання жінки її ім’я для публікації було змінене) розповіла Суспільному, що тиждень тому, за інформацією її родичів, в одній зі шкіл району провели офлайн уроки, бо була перевірка: зібрати вчители змогли зібрати лише по 3-5 учнів.

"В усіх закладах, які залишились в окупації, — російські підручники, російська програма із нахилом у бік пропаганди та спотворення історичної правди. Я брала до рук книжки, які видали перед навчальним роком моїй дитині і зрозуміла, що навчатись тут і, більш того, жити в окупації надалі не можна. Тож у перших числах вересня ми виїхали звідти. Зараз ми навчаємось онлайн за українською програмою в одній із сватівських шкіл, де викладає "збірна сватівських вчителів", які перебувають в Україні або за кордоном, — розповіла жінка. — Вчитись за українською програмою діти в окупації не можуть через відсутність інтернету. Та й якби він був — мало б хто з батьків на це наважився бо перед начальним роком нас попередили, що до тих, хто навчатиметься в Україні онлайн прийдуть з комендатури".

За словами сватівчанки, в класі її дитини навчаються школярі, яким вдалось виїхати із окупації.

"У класі мого сина, наприклад, близько 30 учнів, і кількість постійно збільшується", — додала вона.

Що відомо

  • За інформацією голови Луганської ОВА Сергія Гайдая з окупованих територій Луганщини росіяни продовжують вивозити дітей: під приводом медоглядів або відпочинку їх відправляють у Росії, звідки вони не повертаються.
  • За даними Нацполіції, з РФ вдалося повернути 103 дитини.
  • Як повідомляв Генштаб 11 грудня, окупанти активізували пошук проукраїнські налаштованих людей в населених пунктах Луганщини і почали проводити обшуки в школах, вишукуючи українські книжки.
  • За інформацією Офісу генерального прокурора, на 17 грудня внаслідок збройної агресії росії загинуло 450 дітей та 863 отримали поранення різного ступеню тяжкості.
На початок