Кияни здали на утилізацію удвічі менше новорічних ялинок, ніж тогоріч

Кияни здали на утилізацію удвічі менше новорічних ялинок, ніж тогоріч

Кияни здали на утилізацію удвічі менше новорічних ялинок, ніж тогоріч
Фото: КМДА

З 4 до 31 січня мешканці Києва принесли до пунктів утилізації 4000 новорічних ялин та сосен. Найбільше — мешканці Дарницького та Солом’янського районів. Кількість хвойних дерев, які здали на переробку, очікувано менша, ніж минулого року.

Про це інформує "Київзеленбуд".

Так, у 2022 році кияни здали на переробку 8,5 тисяч новорічних дерев. Як зазначив гендиректор "Київзеленбуду" Олексій Король, цього року багато містян взагалі відмовились ставити ялинки через війну. Дехто купив деревце у горщику, аби потім висадити на вулиці, є чимало прихильників штучних новорічних дерев.

Ті, хто все ж вирішив прикрасити оселі на свята живими деревами, потім принесли їх на утилізацію. "Подрібнені на щепу ялинки й сосни стануть мульчею для інших хвойних рослин у парках та скверах столиці. Це допоможе захистити ґрунт узимку від морозів, а влітку підтримувати водний баланс за спекотної погоди", — розповів Олексій Король.

Що відомо про утилізацію новорічних дерев у столиці

Станом на середину січня кияни принесли на утилізацію близько тисячі ялинок та сосен. У січні у столиці працювали 17 пунктів прийому та утилізації хвойних дерев.

Із 15 по 31 грудня на сезонних ярмарках у Києві продавали натуральні хвойні дерева. Законність продажу ялинок та новорічних прикрас, зроблених із хвої, контролювали інспектори з благоустрою. Працівники Держекоінспекції влаштовували рейди по Києву, перевіряючи законність продажу новорічних дерев.

Читайте також

Навесні почнуть відновлювати ліс довкола Києва, пошкоджений через бойові дії

На початок