Подальше перебування на посаді може зашкодити міністру — Лієв пояснив, чому йде з посади в Міноборони

Подальше перебування на посаді може зашкодити міністру — Лієв пояснив, чому йде з посади в Міноборони

Ексклюзивно
Олександр Лієв відкидає звниувачення Шабуніна, але йде з Міноборони
Олександр Лієв. Фото: скрін відео, оприлюдненого Віталієм Шабуніним у Фейсбуці

Начальник управління планування департаменту військово-технічної політики розвитку та озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв вирішив піти у відставку. У коментарі Суспільному Лієв пояснив, що подальше його перебування на посаді може зашкодити як міністру, так і роботі міністерства з міжнародними партнерами.

“Я знаю, що це зараз суттєво розхитало роботу по поставці озброєння, це напружило контрагентів. Практично всі країни, які мають озброєння радянських калібрів, всі ці країни забороняють постачати озброєння Україні, це дуже складні, надзвичайно чутливі контракти до будь-яких таких коливань”, — пояснив Лієв.

Лієв заперечив звинувачення голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна щодо зловживань у закупівлях Міністерством оборони.

“Місця для корупції тут немає ніякого. Я не є розпорядником коштів. Всі оплати здійснює інший департамент, я займаюсь лише організацією контрактної роботи. Наразі все це направлено конкретно проти міністра Резнікова з метою дискредитувати МО — причому чистою маячнею”, — сказав Лієв.

Він також пояснив, як опинився на роботі в Міноборони. Посадовець розповів, що займався в Міністерстві оборони з січня автоматизацією процесу постановки на чергу військовослужбовців, які отримують житло. Основна суть полягала щоб перевести чергу в “Дію”, там могли військовослужбовці ставати в чергу. Але почалася війна, і 24 лютого Лієв в теробороні взяв зброю і відповідав за організацію оборони одного з об'єктів неподалік від аеропорту Жуляни. Побачив, що є проблеми зі зброєю, з машинами, немає чим везти. І як менеджер побудував автоколону з понад 100 машин, які стали возити зброю в Київ.

“Саме цими діями Київ був озброєний. Ми вивезли зброю зокрема зі складів, які були згодом захоплені орками. Потім ми возили зброю в Миколаїв, Одесу, Луганщину, Донеччину, Суми. З усіма губернаторами на цю тему я постійно контактував, багато хто з них дав мені подяки, грамоти”, — розповів Лієв.

За його словами, за 3 місяці Лієв вивіз 14 тисяч тонн зброї з проблемних місць в складні проблемні бойові місця, не втративши жодної людини, машини.

“Це все помітили, дали кілька державних нагород від ГУР, МО, Командувача ЗСУ. І в квітні Міністр призначив своїм наказом мене займатися плануванням в департаменті військово-технічної політики озброєння військової техніки.  В серпні мене призначили начальником департаменту через звільнення людини”, — сказав Лієв.

Лієв також прокоментував оприлюднене Шабуніним відео з ніби “виправданням російської агресії”.

За його словами, в той день у лютому 2014 року ранком була розповсюджена інформація про референдум, на якому нібито мало бути запропоновано розширення повноважень АР Крим у складі України.

“В ті часи українські області та АР Крим практично не мали повноважень. Напевно, зараз після децентралізації це важко пригадати, але пригадайте. На тому відео-коментарі кореспонденту “Громадського” я говорив про необхідність збільшення повноважень АРК і підкреслював, що саме у складі України”, — сказав Лієв.

За його словами, повне відео є в Youtube, більшу частину того коментаря він говорить українською.

“Але технологи та піарники Деркача нарізали з того необхідні шматочки. Вже через два дні після того відеозапису, окупанти заявили про інший зміст референдуму. Вдень я зробив декілька публічних заяв, отримав погрози. Увечері зібрав дітей, речі та виїхав з Криму. За декілька днів окупанти оголосили мене персоною нон-грата, заборонивши в’їзд в Крим, а причиною в своєму “рішенні” сепаратисти назвали “невизнання легітимності референдуму”, — пояснив Лієв.

У чому Шабунін звинуватив Лієва

31 січня Віталій Шабунін у Фейсбуці звинуватив Лієва у закликах "почути Крим", підтримці референдуму у 2014 році та блокуванні доступу ЗСУ до українських маяків.

Читайте також

Комітет з питань нацбезпеки ініціює законопроєкт про часткове відкриття даних про закупівлі в умовах війни

Скандал із закупівлями харчів для військових: у Раді заслухали пояснення Міноборони

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

Навмисні маніпуляції: У Міноборони прокоментували скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Скандал в Міноборони: заступник міністра подав у відставку

Бронежилети для війська: СБУ повідомила про викриття ексначальника департаменту Міноборони на розтраті понад 100 млн грн

Закупівля харчів для ЗСУ: підозру отримав звільнений заступник міністра

На початок