У Полтаві попрощалися із сімома захисниками України

У Полтаві попрощалися із сімома захисниками України

У Полтаві попрощалися із сімома захисниками України
Фото: Суспільне Полтава

31 січня у Полтаві попрощалися із загиблими на війні жителями регіону. Це Олександр Дрига, Сергій Брижак, Іван Жук, Олег Перетятько, Андрій Лимарь, Станіслав Молнар та Аркадій Піщанський. Усі вони проживали у Полтавській громаді. Інформацію про загиблих Суспільному надав речник обласного центру комплектування та соцпідтримки Роман Істомін.

Труни із сімома полеглими воїнами розмістили біля Свято-Успенського собору ПЦУ. Панахиду розпочали близько 10:00. Зібралися рідні та знайомі військових.

47-річний Олександр Дрига з Полтави, а 38-річний Станіслав Молнар із села Гожули. Обоє були бійцями тероборони. Там же служили також полтавець Іван Жук та Андрій Лимарь із Макухівки. Їм було 47 та 36 років. Усі полягли біля Соледара на Донеччині.

"Сьогодні я прийшла попрощатися зі своїми бойовими побратимами Молнар Станіславом та Дригою Олександром. Ці хлопці назавжди в моєму серці. Я була в останні секунди їхнього життя поруч з ними в бою. Хоробріших людей я не знала", — каже посестра Станіслава Молнара та Олександра Дриги "Пуля".

47-річний полтавець Аркадій Піщанський був командиром відділення бригади тероборони. Через поранення, яке отримав біля села Парасковіївка на Донеччині, помер у лікарні.

"Прийшла попрощатися із нашим побратимом, другом, колегою Аркадієм Піщанським, депутатом Київської районної у місті Полтава ради. Він не ховався 2014-го року, не заховався і 2022-го. Хоча мав медичні показання не йти добровольцем, але пішов добровольцем, бо не міг стояти осторонь. Шкода молоду дружину, шкода дитину", — каже подруга Аркадія Піщанського Оксана Лазаренко.

У Полтаві прощаються із сімома захисниками України
У Полтаві прощаються із сімома захисниками України. Фото: Суспільне Полтава

Іще двоє загиблих служили у механізованій бригаді. Це – Сергій Брижак та Олег Перетятько.

"Він пішов ще 2014-го року, воював, був у Бахмуті, на «передку». Захищав нас, землю, захищав батьків, усіх. Він герой. Було тяжке поранення. Він лежав у госпіталі. Не витримав тих поранень, які в нього були, і помер. Учора (30 січня – ред.) було б йому 50 років, учора був його день народження", — каже тітка Олега Перетятька Анна Кривошей.

Молодшому сержанту Сергію Брижаку було 50. Він поліг біля Вугледара на Донеччині. Раніше воював в АТО, а також навчав військових, говорить його побратим Тарас Лелюх.

"Якнайкраще його характеризує те, як він загинув. Він був виконуючим обов’язки ротного. У наших окопах уже були ворожі війська. Всі зайняли позиції, почали вести бій позиційний. А він перший встав і побіг в окоп. Бо коли перший хтось добігає в окоп, починається окопний бій. Це змінює все. Найскладніше – піднятися і першим побігти. І він це зробив. Буквально пару метрів не добіг до окопу, снайпер влучив у нього. Він повинен був командувати бійцями, посилати їх у бій. А він повів їх у бій, пішов першим", — говорить побратим Сергія Брижака Тарас Лелюх.

У Полтаві прощаються із сімома захисниками України
У Полтаві прощаються із сімома захисниками України. Фото: Суспільне Полтава

Полеглих воїнів поховали у Полтавській громаді.

Що відомо

Читайте також

На початок