Присутність "вагнерівців" на фронті в Україні демонструє проблеми в армії РФ — британський міністр

Присутність "вагнерівців" на фронті в Україні демонструє проблеми в армії РФ — британський міністр

Присутність "вагнерівців" на фронті в Україні демонструє проблеми в армії РФ — британський міністр
"Вагнерівець". Фото: Twitter / Христо Грозєв

Присутність представників приватної військової компанії "Вагнер" на передовій у Донецькій області характеризує, що у Збройних сил РФ справи йдуть погано.

Про це заявив молодший міністр у справах Збройних сил та ветеранів Великої Британії Джеймса Хіпі, повідомляє Sky News.

"Присутність ПВК "Вагнера" на передовій на Донбасі явно свідчить про те, наскільки погані справи у президента РФ Володимира Путіна та російських Збройних сил", — сказав він.

Представник Шотландської національної партії Дейв Дуган спитав Хіпі, чому уряд надав заморожені активи голові групи ПВК "Вагнера" Євгену Пригожину.

За словами Дугана, кошти були розморожені, щоб він міг порушити справу проти британського журналіста. Хіпі не зміг дати відповіді на це питання та переадресував це питання до Мінфіну Британії.

Раніше Міністерство фінансів Великої Британії розглядало можливість внесення змін до санкцій, які дозволили засновнику "Вагнера" Євгену Пригожину, попри санкції, подати до суду на британського журналіста-розслідувача Еліота Гіґінса.

США визнали ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією та запровадили санкції проти голови Татарстану.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні в Україні та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

Путін намагається підірвати зусилля Пригожина з підвищення авторитету в Росії

Пригожин перекладає відповідальність за невдачі під Бахмутом на російське Міноборони

Пригожин дедалі агресивніше критикує російський уряд

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнер" у боях за Соледар

На початок