В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнера" у боях за Соледар

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнера" у боях за Соледар

Фінансист ПВК "Вагнера" Євген Пригожин, бої за Соледар
Російський бізнесмен Євген Пригожин, якому приписують контроль над ПВК "Вагнер". Фото: currenttime.tv

Фінансист ПВК "Вагнера" Євген Пригожин продовжує використовувати повідомлення роспропаганди про успіхи "вагнерівців" у Соледарі для зміцнення репутації групи "Вагнера" як ефективної бойової сили. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

“Сили ПВК "Вагнера" заявили про захоплення території в межах Соледара за останні кілька днів, і багато російських джерел обговорювали ці успіхи як свідчення того, що підрозділи "вагнерівців" можуть незабаром оточити Бахмут”, — йдеться в аналітичному звіті.

Як зазначили в ІSW, поширене в соціальних мережах 9 січня відео демонструє, що бійці ПВК “Вагнера" беруть участь у запеклому бою зі стрілецькою зброєю біля будівлі міської адміністрації в центрі Соледара. Кілька російських провоєнних блогерів 8 та 9 січня зазначили, що "вагнерівці" несуть відповідальність за поквартальне просування в Соледарі та інших важливих населених пунктах на північний схід від Бахмута, а також в межах Бахмута. 9 січня Пригожин підкреслив, що "виключно" підрозділи ПВК "Вагнера" закріплюються в Соледарі. Він також розповів, що бійці ПВК "Вагнера" ведуть "запеклі бої за будівлю міської адміністрації".

“Пригожин продовжить використовувати як підтверджені, так і сфабриковані успіхи ПВК "Вагнера" в Соледарі та Бахмуті для просування ПВК "Вагнера" як єдиної російської сили в Україні, здатної забезпечити відчутні успіхи”, — наголошують в ISW.

Інші ключові висновки ISW про війну в Україні

  • Президент Росії Володимир Путін продовжує створювати умови подальшої інституціоналізації корупції в Росії через маніпуляції з внутрішнім законодавством.
  • Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв оцінив готовність російського інформаційного простору до цензури щодо людей, які вважаються проукраїнськи налаштованими. Така цензура отримала певне схвалення з боку націоналістичної спільноти провоєнних блогерів.
  • Російсько-українські війська продовжували наступальні дії на лінії Сватове-Кремінна.
  • Українські партизани, можливо, націлені на російські критично важливі наземні лінії зв'язку у тилових районах Луганської області.
  • Російські війська проводили наземні наступальні дії по всій лінії фронту в Донецькій області та закріпилися в районі Соледара і Бахмута.
  • Російські війська продовжували укріплювати позиції на східному (лівому) березі Херсонської області.
  • Російські війська продовжували будувати оборонні укріплення та перекидати військову техніку у Запорізькій області на тлі постійних побоювань щодо можливого українського контрнаступу в цьому районі.
  • Російські та українські джерела повідомили, що друга хвиля мобілізації в РФ може бути неминучою або вже триває.
карта боїв на війні в Україні
Фото: з сайту ISW

Що відомо по бої за Соледар на Донбасі

Росіяни кинули на штурм Соледару резервні групи вагнерівців. За даними на вечір 9 січня, тривають важкі бої, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"Після невдалої спроби захопити Соледар та відступу ворог провів перегрупування, відновив втрати, перекинув додатково штурмові загони, змінив тактику і розпочав потужний штурм", — повідомила Ганна Маляр.

За даними Маляр, росіяни відправили на штурм велику кількість бойових груп вагнерівців, сформованих з найкращих резервів. Також окупанти ведуть масовані обстріли з артилерії, систем залпового вогню та мінометів.

"Ворог наступає буквально по трупах своїх же солдатів, накриваючи вогнем навіть власних бійців. Наші захисники мужньо боронять кожний метр рідної землі. Жорстокі бої тривають просто в ці хвилини", — заявила Ганна Маляр.

Читайте також

Омбудсмани України й РФ зустрінуться у Туреччині, США замовили ракетні комплекси VAMPIRE. 321 день війни. Онлайн

Росіяни безуспішно намагаються захопити Донецьку область у межах адмінкордону — Генштаб ЗСУ

На початок