Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW

Путін схиляється до підтримки опонентів Пригожина у Росії — ISW
Євген Пригожин та Володимир Путін. Фото: Associated Press

Президент Росії Володимир Путін все частіше стає на бік противників спонсора ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина, ймовірно, намагаючись послабити його вплив у РФ.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

"18 січня 2023 року Путін вперше з початку березня 2022-го зустрівся з губернатором Санкт-Петербурга Олександром Бєгловим, одним з явних ворогів Пригожина, щоб обговорити роль Санкт-Петербурга у військових діях Росії", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під час зустрічі Бєглов заявив, що його адміністрація сформувала три добровольчі батальйони, які підтримують вторгнення Росії в Україну у складі Західного військового округу Росії. При цьому в ISW нагадали, що Пригожин розгорнув інтенсивну кампанію щодо звернення до чиновників Державної думи Росії з проханням усунути Бєглова з посади і навіть закликав Генеральну прокуратуру Росії провести розслідування проти чиновника щодо державної зради, оскільки той нібито не надав належної підтримки військовим зусиллям Росії.

"Пов'язані з Пригожиним ЗМІ влітку 2022 року також публікували викриття Бєглова, стверджуючи, що Бєглов навмисне перешкоджав рекламним кампаніям із набору в три місцеві добровольчі батальйони. Пригожин також заявив, що допомагав Бєглову в кампанії за посаду губернатора, стверджуючи, що він зробив кар'єру Бєглова, і вніс кілька пропозицій щодо покращення його управління", — повідомляють аналітики.

Як наголошує ISW, демонстративна зустріч Путіна з Бєгловим та їхнє конкретне обговорення внеску губернатора у військові дії прямо кидають виклик спробам Пригожина затвердити свою владу над Бєгловим і Санкт-Петербургом.

"Путін також нещодавно повторно призначив генерал-полковника Олександра Лапіна, колишнього командувача Центрального військового округу (ЦВО), начальника штабу Сухопутних військ Росії, попри те, що Лапін зазнав серйозної критики з боку фракції силовиків, видним членом якої є Пригожин", — зазначається в публікації.

Окрім того, Путін подвоїв офіційну риторику про те, що лише російські сили брали участь у захопленні Соледара в Донецькій області, відкидаючи заяви Пригожина про те, що сили Вагнера здобули тактичну перемогу.

"Путін, ймовірно, намагається зменшити популярність Пригожина на користь професійних російських військових і російських урядовців", — наголошують в ISW.

Однак Пригожин продовжує використовувати заяви про тактичний успіх ПВК "Вагнер" для посилення своєї позиції, що, ймовірно, поглиблює конфлікт з Міністерством оборони Росії за вплив у російському інформаційному просторі, вважають аналітики. Зокрема, 19 січня він заявив, що сили ПВК захопили Кліщіївку Донецької області, наголосивши, що "вагнерівці" несуть виняткову відповідальність за тактичний наступ на південь від Бахмута.

Читайте також

Путін намагається підірвати зусилля Пригожина з підвищення авторитету в Росії

Пригожин перекладає відповідальність за невдачі під Бахмутом на російське Міноборони

Пригожин дедалі агресивніше критикує російський уряд

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнер" у боях за Соледар

На початок