ЗМІ дізналися, яка військова частина ФРН передасть Україні танки Leopard

ЗМІ дізналися, яка військова частина ФРН передасть Україні танки Leopard

ЗМІ дізналися, яка військова частина ФРН передасть Україні танки Leopard
Основний бойовий танк Leopard 2A6 німецьких збройних сил, бере участь у військових навчаннях НАТО 27 жовтня 2022 року в Пабраде, Литва. Фото: Getty Images

Німеччина планує передати Україні 14 танків Leopard 2 A6, які зараз перебувають на озброєнні 203-го танкового батальйону 21-ї танкової бригади Бундесверу. Про це повідомляє Zeit з посиланням на Westfalen Blatt.

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус відвідає солдатів батальйону Бундесверу в Аугустдорфі в Північному Рейні-Вестфалії 1 лютого. Міністр планує більше дізнатися про можливості танка Leopard і поговорити з солдатами.

За інформацією видання, зараз штатна кількість танків у цій військовій частині становить 44 одиниці. При цьому невідомо, скільки з них у робочому стані.

Зараз 203-й танковий батальйон перебуває в Литві в рамках місії НАТО "Розширена передова присутність", метою якої є захист східного флангу Альянсу від Росії. Танкові екіпажі з технікою перебувають в країнах Балтії з серпня, і тепер в Німеччині чекають їхнього повернення. Німеччина планує поставити Leopard 2 в Україну наприкінці березня або на початку квітня.

Видання повідомляє, що поки що неясно, чи будуть замінені танки, які заберуть у 203 танкового батальйону, і коли.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок запевнила, що Німеччина не заперечуватиме проти можливої передачі Польщею Україні танків Leopard 2.

24 січня Польща офіційно подала запит на згоду Німеччини на передачу Україні танків Leopard 2 і закликала ФРН долучились до танкової коаліції.

25 січня Уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволив реекспорт іншим країнам.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Німеччина не проти передачі Польщею танків Leopard Україні — Бербок

Україна попросила у Німеччини танки на сьомий день війни — Мельник

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Скільки танків Leopard потребує ЗСУ? Розповідає генерал-лейтенант у відставці

Стало відомо, коли Іспанія передасть Україні танки Leopard

На початок