Колишній театр російського балету з України сплутали з Одеським оперним на гастролях у Європі: що сталося

Колишній театр російського балету з України сплутали з Одеським оперним на гастролях у Європі: що сталося

Колишній театр російського балету з України сплутали з Одеським оперним на гастролях у Європі: що сталося
Одеський оперний театр. Фото: wikipedia

У Європі гастролює колишній театр російського балету, який нібито видає себе за Одеський національний академічний театр опери та балету. Про це повідомляють у сюжеті ТСН 28 січня, а також розповіли на сайті одеського театру.

Пресслужба одеського оперного театру повідомила, що в Ірландії та Франції рекламують виступи "The Ukrainian National Ballet of Odessa" з балетами Петра Чайковського, "використовуючи у назві своїх "новоутворень" імена всесвітньовідомих театральних брендів, зокрема Одеського національного академічного театру опери та балету".

Театр у Мілані скасував шоу танцівника Сергєя Полуніна, який підтримує Путіна

"Офіційно повідомляємо і наголошуємо, що дана трупа ніякого відношення до Одеської національної опери не має, а керівництво (...) використовує подібність у назві, відеоматеріали наших вистав та неправдиву інформацію у рекламі, чим вводить в оману глядачів, дискредитуючи славетне ім’я Одеської опери", – йдеться у повідомленні.

Балетна трупа "Український національний балет" дійсно з Одеси. За словами організаторів, у неї входять тільки українці і кілька чехів. Раніше вони називалися "Театр російського класичного балету", а після 2017-го змінили назву на "Театр класичного і сучасного балету".

Колишній театр російського балету
Колишній театр російського балету з України сплутали з одеським оперним на гастролях у Європі: що сталося. Скріншот сайту ukrainiannationalballet.com

На прохання керівництва опери, для остаточного з’ясування ситуації, Посол України у Франції пан Вадим Омельченко звернувся з листом до Міністра культури Франції мадам Рими Абдул Маяк, щоб вжити всіх заходів для недопущення виступів трупи та "не дискредитувати ім’я Української Держави та не плутати справжню українську культуру з російською пропагандою".

У Міністерстві культури та інформаційної політики наголосили, що не підтримують дії українських культурних діячів, які представляють Україну через російський балет. Тим паче, що відповідні крадіжки назви дуже досить негативно впливають на репутацію українського балету.

У репертуарі Національної опери зʼявиться більше української музики

"Така назва створена для цього сезону. Імпресаріо вирішив, що під цим брендом, під цією назвою, буде дуже добре продаватися продукція", – розповіла артдиректорка трупи Олександра Федоріна. Водночас вона підтвердила, що трупа не має ніякого відношення до Одеського театру.

Пізніше на сайті театру з'явилось повідомлення: "Ми, Український національний балет Одеси, хотіли б пояснити нашим улюбленим шанувальникам, що ми жодним чином не пов'язані з Одеським національним академічним театром опери та балету і ніколи не мали наміру бути пов'язаними з ним, ні в засобах масової інформації, ні в Інтернеті".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок