Україна завоювала 26 нагород на чемпіонаті світу-2023 з парабіатлону та лижних перегонів: медальний залік та всі призери

. Parasport Sverige/Karl Nilsson

"Синьо-жовті" перемогли в медальному заліку з біатлону, стали 11-ми в лижних перегонах та фінішували четвертими за підсумком двох видів спорту.

У шведському Естерсунді завершився чемпіонат світу-2023 з парабіатлону та лижних перегонів, у якому взяла участь збірна України. За останні два дні змагань на турнірі розіграли медалі в індивідуальній гонці класичним стилем на 10 км та естафетах.

Українські лижники додали до свого здобутку чотири медалі. По "бронзі" в особистих змаганнях вибороли Тарас Радь – у класі сидячи, та Олександр Казік – серед спортсменів із порушенням зору.

Радь подолав дистанцію за 30:25.9 хвилини, пропустивши вперед лише італійця Джузеппе Ромеле та канадця Колліна Кемерона. Казік разом із гайдом Сергієм Кучерявим посів третє місце з часом 24:31.3: за шведом Себастьяном Модіном та американцем Джейком Адікоффом.

Фінальні змагання відбулися в естафетний гонках, де Україна здобула ще дві нагороди. "Синьо-жовті" завоювали "срібло" у змішаній естафеті у складі Павла Баля, Богдани Конашук, Тараса Радя та Людмили Ляшенко. Українці фінішували з часом 29:56.5 хвилини, випередивши команду Німеччини та всього на чотири з половиною секунди поступившись США.

Людмила Ляшенко паралімпійський чемпіонат світу з лижного спорту
Parasport Sverige/Karl Nilsson

У відкритій естафеті українська четвірка, до якої ввійшли Дмитро Суярко, Григорій Вовчинський, Василь Кравчук та Ярослав Решетинський, виграли "бронзу" з результатом 26:24.8 хвилини. Українці поступилися на 39.4 секунди переможцям – Німеччині, а на другій позиції фінішувала Норвегія.

Таким чином за підсумком змагань з лижних перегонів Україна завоювала на цьому чемпіонаті світу 11 нагород: три срібні та вісім бронзових – і посіла 11-те місце в медальному заліку.

Загалом за весь чемпіонат у двох видах спорту збірна України виборола 26 медалей: 5 золотих, 8 срібних та 13 бронзових. Такий результат дозволив команді завершити чемпіонат на четвертій сходинці загального медального заліку.

Медалі України на ЧС-2023 з парабіатлону та лижних перегонів

Біатлон
  • "Золото": Олександр Казік (спринт + індивідуальна гонка, 10 км, 12.5 км – із порушенням зору), Тарас Радь (індивідуальна гонка, 10 км – сидячи), Людмила Ляшенко (індивідуальна гонка, 10 км – стоячи)
  • "Срібло": Григорій Вовчинський (індивідуальна гонка, 10 км, 12.5 км – стоячи), Богдана Конашук (індивідуальна гонка, 10 км, 12.5 км – стоячи), Оксана Шишкова (індивідуальна гонка, 10 км – із порушенням зору)
  • "Бронза": Сергій Романюк (спринт + індивідуальна гонка, 10 км – стоячи), Богдана Конашук (спринт – стоячи), Людмила Ляшенко (індивідуальна гонка, 12.5 км – стоячи), Максим Мурашковський (індивідуальна гонка, 12.5 км – із порушенням зору)
Лижні перегони
  • "Срібло": Тарас Радь (спринт – сидячи), Григорій Вовчинський (спринт – стоячи), команда (змішана естафета)
  • "Бронза": Павло Баль (18 км – сидячи), Григорій Вовчинський (18 км – стоячи), Оксана Шишкова (18 км – із порушенням зору), Назар Шевчик (спринт – стоячи), Олександр Казік (спринт + 10 км – із порушенням зору), Тарас Радь (10 км – сидячи), команда (відкрита естафета)

Найтитулованішим представником збірної України на цьому чемпіонаті світу став Олександр Казік, який виступає серед спортсменів із порушенням зору. Упродовж змагань атлет виграв три золоті медалі в біатлоні та дві бронзові – в лижних перегонах.

Олександр Казік Сергій Кучерявий паралімпійський чемпіонат світу з лижного спорту