У Миколаєві містяни 29-го січня вшанували пам'ять студентів, які загинули в бою поблизу села Крути в 1918 році. Біля меморіалу Пам'яті Героїв Небесної сотні зібралися 13 людей.
Про це з місця подій повідомляють кореспонденти Суспільного.
Присутні виконали Гімн України, вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу.

За словами організатора заходу Юрія Діденка, День пам'яті Героїв Крут перегукується з сучасними подіями.
"Нині ми бачимо, як мільйони українців, тих самих крутян, на російсько-українському фронті захищають Україну від тієї самої російської навали, як захищали крутяни від навали більшовиків. Коли вони зайшли в Київ і винищували українців за те, що вони лише говорять українською мовою", — говорить Юрій Діденко.
Сьогодні ми бачимо, що історія повторюється.

Вшанувати пам'ять Героїв Крут прийшов Андрій Янтар. Його син Денис боронив Україну у 2014 році в складі полку "Азов". 9 вересня 2020 року через загострення онкологічної хвороби Денис пішов з життя.
"Він пішов добровольцем ще у 2014 році у складі полку "Азов", захищав Маріуполь, визволяв Широкине, вів патріотичну роботу, був активним учасником миколаївського Майдану. Він разом з іншими молодими хлопцями розганяв проросійський шабаш біля пам'ятника Ольшанцям, тому ми з дружиною несемо знам’я, яке підняв наш син", — каже Андрій Янтар.

Ігор Черпіта приходить до пам’ятника щороку 29 січня в День пам'яті подвигу крутян. За його словами, це приклад кількасот простих хлопців, які не побоялися виступити проти кількатисячної армії більшовиків.
"Ми повинні пам’ятати всі ті події, які сталися. Коли молоді хлопці стали на захист своєї Батьківщини й намагалися зупинити московську навалу. Багато із них загинуло. Вони розуміли, що Україна для них — це не пусті слова, що крім них ніхто не стане на захист своєї Батьківщини", — розповів Ігор Черпіта.
Що відомо
- Згідно з історичними даними, прагнучи встановити контроль над Україною після перевороту 1917 року, більшовицький уряд Росії направив ультиматум Українській Центральній Раді з вимогами дозволити переміщення більшовицьких військ на Дон і відмовитися від утворення Українського фронту.
- Наприкінці січня 1918 року на залізничній платформі у Крутах, прагнучи стримати наступ більшовиків на Київ, українські військові курсанти стали до бою проти вдесятеро більших за чисельністю російських військ під командуванням генерала Муравйова. До 520 українських вояків і студентів з 16-ма кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.
Читайте також
У Корабельному районі Миколаєва сталася аварія на мережі: деякі будинки тимчасово без води
У Первомайську, що на Миколаївщині, розшукують зниклу 17-річну дівчину
Армія РФ обстріляла Очаківську громаду на Миколаївщині: пошкоджені цивільні будівлі
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.