Зустріч омбудсманів: в РФ заявили, що не говорили з Лубінцем про обмін полоненими

Зустріч омбудсманів: в РФ заявили, що не говорили з Лубінцем про обмін полоненими

Зустріч омбудсманів: в РФ заявили, що не говорили з Лубінцем про обмін полоненими
. Фото: з телеграм-каналу Дмитра Лубінця

Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова заявила, що не обговорювала з українським колегою Дмитром Лубінцем обмін полоненими. І додала, що такі питання — компетенція Міноборони Росії.

"Здивована публікаціями про можливі обміни полоненими між Росією та Україною, які поширилися у ЗМІ та соцмережах і в яких з київської сторони фігурує 800 осіб, а з російської – 200. У моїх переговорах з омбудсменом України Дмитром Лубінцем в Анкарі ніколи не йшлося про обміни, і я завжди роблю акцент на тому, що ці питання перебувають у компетенції Міністерства оборони Росії", — повідомила у своєму Telegram-каналі.

Також вона зазначила, що вважає такий "нерівноцінний обмін" несправедливим.

Що відомо про зустріч омбудсманів у Туреччині

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України і Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Читайте також: Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

За словами Лубінця, під час зустрічі вдалося змусити Росію визнати необхідність повернення в Україну важкопоранених осіб без жодних умов, як це вимагається відповідно до статті 110 Женевської конвенції. При цьому українська сторона наголосила, що йдеться не про обмін, а саме про репатріацію, та передала російській стороні список з іменами 800 важкопоранених українських військовослужбовців.

Також тривають перемовини про визволення цивільних українців, які перебувають в російському полоні ще з 2014 року. Цей перелік налічує 377 людей. Окрім того, обговорювалось питання про порятунок політв’язнів Кремля, в переліку яких перебувають 158 українців, здебільшого — кримські татари.

Лубінець також додав, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.

"Це величезна кількість, і по цих громадянах України ще ніхто не порушував питання перед російською стороною. Ми це зробили", — зазначив омбудсмен.

Читайте також

Відновлення документів для звільнених з полону: Федоров розповів про новації у "Дії"

Алгоритм пошуку зниклих безвісти під час війни

Українські полонені відправили рідним 2102 листа

Полоненим захисникам РФ не завжди передає листи від рідних — Координаційний штаб

На початок