Більшість німців підтримують передачу танків Україні

Більшість німців підтримують передачу танків Україні

Опитування
Більшість німців підтримують передачу танків Україні
Танк Leopard 2, демонстраційний захід, Ганновер, Німеччина, 28 вересня 2011 року. Фото: AP Photo/Michael Sohn

54% німецьких виборців підтримують рішення уряду Німеччини відправити Україні танки Leopard 2.

Про це свідчать дані опитування, проведеного громадським мовником Німеччини ZDF. Відповідно до них, більшість німецьких виборців, або 54%, підтримують ухвалене урядом рішення поставити Україні бойові танки Leopard 2, а 38% проти.

Найбільше рішення щодо "Леопардів" підтримують прихильники "Зелених" (75), ХДС/ХСС (64%), Соціал-демократичної партії Німеччини (61%) та Вільної демократичної партії (55%). Проти виступають прихильники правопопулістської "Альтернативи для Німеччини" (89%) та більшість прихильників лівих (57%).

Спостерігається відмінність у настроях й серед мешканців різних регіонів держави. Якщо на заході постачання основних бойових танків підтримують більшість (за: 59%, проти: 33%), то на сході респонденти переважно відкидають це рішення (за: 35%, проти: 57%).

Щодо наслідків рішення уряду Німеччини серед німців немає єдності: 48% вважають, що надання Україні танків підвищить ризик нападу Росії на західні країни, однак стільки ж, 48%, не висловлюють занепокоєння з цього приводу.

"Особливо часто про такий ризик йдуть прихильники "Альтернативи для Німеччини" (75%), найрідше — прихильники "Зелених" (33%)", — йдеться у повідомленні.

Опитування проводилось методом телефонного інтерв’ю 24-26 січня. Під час нього дослідники дізнались думку 1345 виборців Німеччини.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок запевнила, що Німеччина не заперечуватиме проти можливої передачі Польщею Україні танків Leopard 2.

24 січня Польща офіційно подала запит на згоду Німеччини на передачу Україні танків Leopard 2 і закликала ФРН долучились до танкової коаліції.

25 січня Уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволив реекспорт іншим країнам. Того ж дня Іспанія оголосила про готовність передати Україні танки Leopard.

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Німеччина не проти передачі Польщею танків Leopard Україні — Бербок

Україна попросила у Німеччини танки на сьомий день війни — Мельник

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Скільки танків Leopard потребує ЗСУ? Розповідає генерал-лейтенант у відставці

"Збільшить наш танковий потенціал в рази": командир Залізної бригади про передачу Україні Leopard 2

"Кілька місяців": у посольстві Німеччини розповіли, коли Україна зможе почати використання Leopard 2

США передадуть Україні танки Abrams

На початок