Так званій "голові сільської адміністрації Нової Збур’ївки" прокуратура оголосила про підозру у колабораціонізмі

Так званій "голові сільської адміністрації Нової Збур’ївки" прокуратура оголосила про підозру у колабораціонізмі

Так званій "голові сільської адміністрації Нової Збур’ївки" прокуратура оголосила про підозру у колабораціонізмі
Фото: УНІАН

Так званій "голові сільської адміністрації Нової Збур’ївки Скадовського району", яка добровільно працювала на окупаційну владу, оголосили про підозру у колабораціонізмі, у Telegram повідомила прокуратура Херсонської області.

За даними слідства, у липні 2022 року підозрювана добровільно обійняла псевдопосаду і виконувала організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконно створеному органі влади, сприяла утвердженню окупаційної влади в селі.

Протягом серпня-вересня жінка брала активну участь в організації псевдореферендуму, особисто проводила збори та агітаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, закликала людей до "волевиявлення".

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались псевдореферендуми про приєднання до РФ. Окупаційна влада пропонувала українцям голосувати вдома, на вулиці, на новостворених виборчих дільницях. Разом з так званими членами виборчих комісій до місцевих приходили озброєні люди.
  • Наприкінці серпня так звана "влада" Херсонщини заявляла, що підготовку до референдуму не згортала, тому що жителі "чекають на інтеграцію області до РФ".
  • З 23 по 27 вересня окупаційна влада провела псевдореферендум на Херсонщині.
  • За участь у псевдореферендумі судитимуть херсонця, якого правоохоронці викрили та затримали після деокупації міста.
  • Суд відправив на п'ять років до в'язниці організаторку псевдореферендуму у Новолександрівці Бериславського району. Її затримали після звільнення населеного пункту Збройними Силами України у жовтні 2022 року.
  • Служба безпеки спільно з ДБР ідентифікувала ще п’ятьох колаборантів, які очолили окупаційний відділ поліції Голої Пристані на Херсонщині.

Читайте також

Половина з 1800 кримінальних проваджень на Херсонщині — справи державної зради

337 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок