Земельна комісія Київради підтримала петицію проти створення військового кладовища на Лисій горі

Земельна комісія Київради підтримала петицію проти створення військового кладовища на Лисій горі

Земельна комісія Київради підтримала петицію проти створення військового кладовища на Лисій горі
Фото: Міністерство розвитку громад та територій України

Постійна комісія Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин підтримала електронну петицію про заборону створення Національного військового меморіального кладовища на території урочища "Лиса Гора".

Про це йдеться на офіційному порталі Київради.

Як зазначила депутатка Олеся Пинзеник, на засіданні земельної комісії Київради 18 січня петиція про заборону створення кладовища на Лисій горі набрала необхідну кількість голосів депутатів.

"Ми підтримали ініціативу активістів "Української природоохоронної групи", які виступили проти цього будівництва, оскільки на території урочища "Лиса Гора" є понад 30 рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, а також вікові дуби, які мають індивідуальний статус природно-заповідного фонду.

Крім того, як нагадала Олеся Пинзеник, урочище "Лиса Гора" є пам'яткою архітектури, належить до природно-заповідного фонду, має унікальну історію, також є місцем дозвілля для мільйонів киян, які живуть поруч у приватних та багатоквартирних будинках. Олеся Пинзеник додала, що питання створення Національного військового меморіального кладовища потребує широкого громадського обговорення.

Що відомо про створення Національного військово-меморіального кладовища в Києві

27 жовтня 2022 року Київрада доручила Департаменту містобудування та архітектури КМДА розробити детальний план території для розташування Національного військового меморіального кладовища в урочищі "Лиса Гора". У КМДА нагадали, що проєкт створення військового цвинтаря у столиці втілюють за дорученням прем’єра Дениса Шмигаля і на виконання вимог статті 23 Закону України "Про поховання та похоронну справу".

Екологи та активісти були проти розташування меморіалу на Лисій горі. Тогоріч у листопаді на сайті Київради було зареєстровано петицію проти створення військового кладовища на "Лисій Горі". Автор петиції Павло Рациборський зауважує, що урочище "Лиса Гора" є пам’яткою архітектури і належить до об'єктів природно-заповідного фонду. Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) у грудні подав позов до суду на Київську міську раду на захист Лисої гори. Натомість екологи запропонували столичній владі альтернативні місця для поховання військових.

На початку січня 2023 року стало відомо, що Київська міська рада не підтримала петицію проти будівництва військово-меморіального комплексу на Лисій горі. Пізніше у січні перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що у Києві тривають дискусії щодо облаштування Національного військового кладовища на Лисій горі.

17 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив кільком міністрам і столичним посадовцям знайти нове місце для створення в Києві національного військового кладовища замість Лисої гори.

Читайте також

Ткаченко пропонує створити україно-грузинський фестиваль та сквер на честь Кікабідзе

На початок