Харківщина почала отримувати LED-лампи: коли запрацює програма обміну

Харківщина почала отримувати LED-лампи: коли запрацює програма обміну

Харківщина почала отримувати LED-лампи: коли запрацює програма обміну
Фото: pexels.com

До Харківської області почали надходити LED-лампи, які обмінюватимуть на старі лампи розжарювання. Загалом на Харківщині планують обміняти мільйон лампочок.

Обмін проходитиме в рамках програми енергоощадження для населення, повідомила пресслужба Харківської ОВА.

"Ми вже отримуємо нові лампи, загалом на Харківщині плануємо обміняти 1 мільйон лампочок. Спершу роздамо LED-лампи харків’янам, а потім поширимо на менші населені пункти області", — повідомила пресслужба із посиланням на заступницю начальника ОВА Віту Ковальську.

В обладміністрації зазначають, що інформацію про те, коли і як жителі Харківщини зможуть обміняти свої старі лампочки на нові енергоощадні, повідомлять згодом.

"Наразі ще триває бета-тестування процедури запису на обмін через "Дію", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про програму енергоощадження

Через регулярні обстріли Росією об’єктів енергетичної інфраструктури в Україні створили програму, яка передбачає заміну старих ламп розжарювання на нові енергоощадні LED-лампи. Українцям планують роздати 50 мільйонів лампочок — по 5 в одні руки.

Передбачається, що програма допоможе збалансувати енергосистему України. За даними Мінреінтеграції, 50 мільйонів LED-лампочок "можуть розвантажити роботу реактора атомної електростанції".

Хто та як зможе отримати лампочки

У Харківській ОВА зазначають, що проєкт стартує з великих міст, де фіксують найбільше споживання електроенергії. Нині у "Дії" триває бета-тестування процедури запису на обмін. Після успішної подачі заяви українці зможуть обміняти лампочки у відділеннях "Укрпошти".

В "Дії" зазначають, що на першому етапі програми для обміну будуть доступні 15 млн ламп, які надходитимуть поступово протягом декількох тижнів. Насамперед забезпечуватимуть обласні центри й великі міста. До кінця лютого лампочки мають надійти й до найменших сіл.

Що відомо

Електроенергія. Усі останні новини

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

На початок