У Раді зареєстрували законопроєкт про заборону релігійних організацій пов'язаних з РФ

У Раді зареєстрували законопроєкт про заборону релігійних організацій пов'язаних з РФ

У Раді зареєстрували законопроєкт про заборону релігійних організацій пов'язаних з РФ
Фото: УПЦ МП

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній раді проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів щодо діяльності в Україні релігійних організацій". Про це повідомив представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук.

Документ спрямований на "забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів".

Він передбачає, зокрема, заборону діяльності в Україні релігійних організацій, "керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України".

Що відомо про обшуки та заборону УПЦ МП

15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження щодо співів із прославлянням Росії під час богослужіння у Києво-Печерській Лаврі. Спів містить рядки "Звон плывёт, плывёт над Россиею, пробуждается матушка – Русь".

2 грудня президент Зеленський ввів у дію рішення РНБО про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Росією. Увечері 2 грудня Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир Православної церкви України (ПЦУ).

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника "Києво-Печерська Лавра", повернули в державу з користування Української православної церкви (Московського патріархату).

6 січня УПЦ МП подала позов до суду через розірвання договору оренди Успенського собору та Трапезної церкви, які розташовані на території Києво-Печерської Лаври.

Читайте також

"З часом вся Лавра буде українською, буде належати ПЦУ" — Епіфаній

Розслідування авіакатастрофи у Броварах, нова допомога від Канади, США та Латвії. 330 день війни. Онлайн

На початок