У Тернопільській українській гімназії імені Івана Франка зберігають документи про навчання Ярослава Стецька. Так у закладі зберігають пам'ять про провідника ОУН. Про це у 111-ту річницю з дня народження Стецька розповіла учителька історії гімназії Оксана Кутень.
За її словами, Ярослав Стецько народився у Тернополі у родині священника. У тернопільській гімназії навчався з 1921 до 1929 року.

Ярослав Стецько закінчив гімназію з відзнакою. На вході до навчального закладу його ім’я викарбуване на пам’ятній дошці, – каже Оксана Кутень.

"Для нас дуже почесно, що Ярослав Стецько навчався у нашій гімназії. Ми відзначаємо річниці від дня його народження. Зокрема, до ювілейних дат видаємо календарі, є ювілейна книга присвячена сторіччю української гімназії імені Івана Франка, де є статті про нашого відомого випускника".

У закладі, каже Оксана Кутень, зберігають документ про успішність його навчання, напроти предметів – відмітки "дуже добре".

"Маємо "Свідоцтво зрілості" Ярослава Стецька, де зазначено перелік предметів і успішність гімназиста. У переліку є іноземні мови: польська, німецька, латинська. На прикладах саме таких видатних українців ми виховуємо наше майбутнє покоління, привчаємо до свого, рідного, українського. Адже сьогодні, в час повномасштабного вторгнення Росії, це особливо актуально".

"Україна єдина, самостійна, незалежна, без холопа і пана – вільна Україна", – це думка, яку пропагував Ярослав Стецько все своє життя. Наблизити її на короткий час вдалося 30 червня 1941 року, коли з групою однодумців Ярослав Стецько скликав Національні збори, де проголосили Акт відновлення Української Державності. Тоді Ярослава Стецька обрали прем’єром", – каже Оксани Кутень.
Що відомо
Ярослава Стецька вшанували у Тернополі та у селі Великий Глибочок, що у Білецькій громаді. Там біля пам’ятників провіднику ОУН помолилися і поклали квіти.
Ярослав Стецько – український політичний та військовий діяч. З 1941 року – перший заступник провідника ОУН-Б Степана Бандери. У 1942–1944 роках перебував у німецькому концтаборі Заксенгаузен. Після визволення керував Антибільшовицьким блоком народів, був головою Проводу ОУН-Б.
2022 рік на Тернопільщині був проголошений Роком Ярослава Стецька.
Минуло року в Тернополі відбулося спецпогашення марки та художнього конверта, присвячених 110-тій річниці з дня народження Ярослава Стецька.
Читайте також
- У Великому Глибочку на Тернопільщині зберігають вишиту сорочку провідника ОУН Ярослава Стецька