В Україні запроваджується новий інструмент пошуку зниклих безвісти

В Україні запроваджується новий інструмент пошуку зниклих безвісти

В Україні запроваджується новий інструмент пошуку зниклих безвісти
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, фото: УНІАН

В Україні запроваджується новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Про це повідомив уповноважений Верхової Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами омбудсмена, про запровадження цього інструменті він домовився під час зустрічі в Анкарі з російською колегою Тетяною Москальковою.

Відтепер громадяни України можуть звертатися до уповноваженого щодо отримання або перевірки необхідних даних про зниклих безвісти осіб, які можуть перебувати на території РФ або на тимчасово окупованих територіях України.

"За результатами комунікації з російською стороною Офіс омбудсмана України надаватиме відповіді громадянам України, громадським об’єднанням та всім, хто звернувся за допомогою", — написав Лубінець.

Звернутися можна за телефоном гарячої лінії 0800-50-17-20, 044-299-74-08, або в інший спосіб, вказаний на сайті Омбудсмана.

Для всебічної та ефективної взаємодії при підготовці звернень рекомендують надавати розгорнуту інформацію про розшукуваних осіб. Громадським об’єднанням, установам та організаціям, що опікуються окресленими питаннями, радять надавати наявні документи комплексно, списками осіб, які розшукуються, із наявними та необхідними для пошуку даними.

Що відомо про зустріч омбудсманів у Туреччині

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець за результатами перемовин України і Росії у Туреччині, які відбулися 16 січня повідомляв, що сторонам вдалося домовитися про створення коридору для обміну полоненими.

Читайте також: Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

За словами Лубінця, під час зустрічі вдалося змусити Росію визнати необхідність повернення в Україну важкопоранених осіб без жодних умов, як це вимагається відповідно до статті 110 Женевської конвенції. При цьому українська сторона наголосила, що йдеться не про обмін, а саме про репатріацію, та передала російській стороні список з іменами 800 важкопоранених українських військовослужбовців.

Також тривають перемовини про визволення цивільних українців, які перебувають в російському полоні ще з 2014 року. Цей перелік налічує 377 людей. Окрім того, обговорювалось питання про порятунок політв’язнів Кремля, в переліку яких перебувають 158 українців, здебільшого — кримські татари.

Лубінець також додав, що станом на 15 січня до нього звернулося понад 20 тисяч сімей, які розшукують своїх рідних.

"Це величезна кількість, і по цих громадянах України ще ніхто не порушував питання перед російською стороною. Ми це зробили", — зазначив омбудсмен.

Читайте також

Відновлення документів для звільнених з полону: Федоров розповів про новації у "Дії"

Алгоритм пошуку зниклих безвісти під час війни

Українські полонені відправили рідним 2102 листа

Полоненим захисникам РФ не завжди передає листи від рідних — Координаційний штаб

На початок