Полоненим захисникам РФ не завжди передає листи від рідних — Координаційний штаб

Dmytro Kozatski/Azov Special Forces Regiment of the Ukrainian National Guard Press Office via AP

До полонених азовців не доходять листи, про це заявили рідні бранців під час онлайн-зустріч з родинами полонених Захисників з полку "Азов" у координаційному штабі.

"Раніше була домовленість, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) організує відправлення листів від рідних до полонених, яких визнала Росія", — йдеться у повідомленні.

За даними штабу, листи рідні надсилають до Національного інформаційного бюро (НІБ), звідти їх передають до Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).

"Листи у РФ на останньому етапі розсилає російське міністерство оборони – вся відповідальність за це на ньому. Звільнені полонені кажуть, що послань від рідних не отримували", — зазначили в штабі.

Представник Координаційного штабу повідомив, що МКЧХ днями вдалося потрапити в місця утримання наших полонених на території РФ. У які саме – представники Червоного Хреста не повідомляють.

Що відомо

  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.
  • Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.
  • В обмін на 200 українських захисників Україна передала Віктора Медведчука.

Читайте також

Азовсталь — історія оборони

Із військовополоненими з "Азовсталі" зв’язку досі немає — дружина полоненого азовця Арсенія Федосюка