"Приватна ініціатива": в МЗС Казахстану прокоментували закиди Москви про "юрту незламності" в Бучі

"Приватна ініціатива": в МЗС Казахстану прокоментували закиди Москви про "юрту незламності" в Бучі

"Приватна ініціатива": в МЗС Казахстану прокоментували закиди Москви про "юрту незламності" в Бучі
. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

В МЗС Казахстану прокоментували ініціативу встановлення "юрти незламності" у Бучі на Київщині. У зовнішньополітичному відомстві заявили, що не вбачають у події якоїсь проблеми, і це була приватна ініціатива. Почути позицію казахстанської сторони дуже хотіли в Москві.

"Жодної проблеми у встановленні ми не бачимо. Юрта — традиційне житло кочівників, воно легко збирається, легко переноситься на нове місце, екологічно чисте. Мабуть тому вибір казахстанських бізнесменів припав на цей вид житла", — зазначив офіційний представник МЗС Казахстану Айбек Смадіяров.

Він наголосив, що це — приватна ініціатива казахстанських меценатів, які вирішили допомогти українському народу. "Посольство в цьому процесі не брало участі. Ні коментувати, ні забороняти МЗС Казахстану це не може", — зауважив Смадіяров.

Дипломат додав, що в Казахстані проживає близько 300 тисяч українців, в Україні також є велика казахська діаспора.

"Один народ допомагає іншому народу. У цьому немає жодної проблеми, це природно", — сказав речник МЗС Республіки Казахстан.

Що відомо про "юрту незламності" в Бучі

На початку нового року у Бучі на Київщині за сприяння казахського народу відкрили "юрту незламності" — пункт обігріву і місце з альтернативним джерелом енергії. Бучанська міська рада повідомила, що юрту відкрили за підтримки посольства Казахстану в Україні.

На сайті російського МЗС з’явилось прохання від ЗМІ прокоментувати появу "юрти незламності" в Бучі. Офіційний представник російського МЗС Марія Захарова відписала, що на це питання вже звернули увагу офіційних представників Казахстану.

"Нас запевнили, що інформація, яка тиражується в деяких ЗМІ, не відповідає дійсності, і влада республіки тут ні до чого...", — зазначила Захарова. Водночас вона висловилась, що "дуже бажаний офіційний коментар наших друзів (Казахстану — ред.), який би поставив крапку на цих спекуляціях".

У зовнішньополітичному відомстві країни-агресора Росії вважають, що широке обговорення цієї теми у ЗМІ має на меті зашкодити російсько-казахстанському партнерству.

Читайте також

"Новий рівень нашого потенціалу": Зеленський підбив підсумки "Люблінського трикутника"

Посол України в Стамбулі заперечив постачання Туреччиною касетних боєприпасів

На початок