"Новий рівень нашого потенціалу": Зеленський підбив підсумки "Люблінського трикутника"

"Новий рівень нашого потенціалу": Зеленський підбив підсумки "Люблінського трикутника"

"Новий рівень нашого потенціалу": Зеленський підбив підсумки "Люблінського трикутника"
Зустріч президентів країн "Люблінського трикутника" у Львові, 11 січня 2023 року. Фото: Офіс президента України

Рішення передати Україні танки Leopard, про яке оголосив президент Польщі Анджей Дуда на саміті президентів країн "Люблінського трикутника" у Львові, дозволить вивести військовий потенціал України на новий рівень.

Про це під час відеозвернення 11 січня заявив президент Володимир Зеленський.

"Сьогодні тут, у Львові, для України прозвучали важливі новини під час саміту Люблінського трикутника, нашого спеціального формату з Польщею та Литвою. Польща ухвалила рішення про передачу Україні танків — я дякую за це. Дякую Президенту Дуді, уряду Польщі, усім нашим польським друзям", — сказав гарант.

За його словами, рішення про передачу танків вдалося досягнути завдяки спільній роботі союзників України.

"Танки західного зразка — це робота всієї нашої антивоєнної коаліції і це новий рівень нашого потенціалу", — наголосив президент.

Він нагадав, що президент Литви Гітанас Науседа також повідомив про передачу Україні засобів протиповітряної оборони.

"Литва передає нашій державі зенітні системи — ту зброю, якої ми потребуємо для захисту від іранських дронів, для захисту нашої енергетики. Дякую Гітанасу за цей черговий прояв незмінної та принципової підтримки України, яка почалася ще до 24 лютого і триватиме до нашої перемоги", — зазначив Зеленський.

Також президенти Польщі та Литви висловили впевненість у відновленні безпеки України та всієї Європи, відновлення української територіальної цілісності та миру, а також у програші Росії, додав політик.

"Дуже змістовно сьогодні проговорили питання нашої інтеграції як до Євросоюзу, так і до НАТО. Вже цього року маємо вийти на відчутний прогрес у європейській інтеграції. Це стосується передусім початку переговорів щодо членства. Польща й Литва однаково та всебічно готові нас підтримувати, бачать нас повністю інтегрованими до європейських і євроатлантичних структур. Разом з іншими нашими партнерами на континенті та в Альянсі ми маємо трансформувати цю готовність, цю енергію в реальний інституційний рух, у реальні рішення", — наголосив президент.

Окрім того, лідери трьох країн обговорили ситуацію на полі бою.

"Про те, зокрема, що російська агресія вичерпається тільки тоді, коли російські амбіції не матимуть жодної іншої альтернативи, окрім програшу. Всі російські амбіції – і на фронті, і в політиці, в економіці, в юридичній площині. Зараз держава-терорист та її пропагандисти намагаються вдати, ніби якась частина нашого міста Соледара — майже повністю зруйнованого окупантами міста — ніби це якийсь здобуток Росії", — зауважив Володимир Зеленський.

За його словами, російські пропагандисти подають це своєму суспільству так, щоб підтримувати мобілізацію та давати надію на перемогу РФ тим, хто підтримує російську агресію.

"Але бої тривають. Донецький напрямок — тримається. І ми без перерви навіть на один день робимо все, щоб посилити українську оборону. Наш потенціал зростає. І я дякую всім нашим партнерам, які допомагають у цьому", — підкреслив президент.

Читайте також

Президенти країн "Люблінського трикутника" зустрілися у Львові, Польща пообіцяла Україні роту танків Leopard

Польща передасть роту танків Leopard, Канада купить NASAMS для України. 322 день війни. Онлайн

На початок