Яких професій потребують у службі зайнятості Хмельниччини

Яких професій потребують у службі зайнятості Хмельниччини

Яких професій потребують у службі зайнятості Хмельниччини
Фото: Суспільне Хмельницький

5 тисяч 600 людей шукають роботу на Хмельниччині станом на початок січня 2023 року. Серед них, зокрема, економісти та гуманітарії. Про це розповів директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня. За його словами, у 2022 році на цей же період роботу через службу зайнятості шукали більше людей. Така зміна пов’язана, зокрема, з терміном виплат безробітнім під час воєнного стану. Яких спеціалістів потребують роботодавці та яким фахівцям важче буде знайти роботу в умовах війни, Суспільне дізнавалося.

Підприємець Артем Осуховський шукає швачок та закрійника для пошиття одягу. Виробляють його на підприємстві, яке переїхало з Донецької області через війну. Чоловік розповідає, що є потреба в спеціалістах, бо виріс попит на деякі речі: "Зараз ми шиємо одяг, зимовий одяг, але переважно профільний - для демінерів. Також виробляємо військове спорядження".

5 людей зараз працює на підприємстві Артема Осуховського, одна жінка стажується. За словами Артема, зарплатня у таких спеціалістів залежить від виробітку.

"Від мінімальної і до 30 тисяч можна заробити. Профільна освіта бажано, щоб була, але не обов’язково. Якщо є досвід якийсь без освіти, я приймаю цю людину", - додає чоловік.

Зарплата швачки - від мінімальної до 30 тисяч.
Зарплата швачки - від мінімальної до 30 тисяч. Суспільне Хмельницький

На Хмельниччині користуються попитом зараз робітничі спеціальності, також є потреба у водіях важкого транспорту. Про це розповідає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня. За його словами, роботодавці шукають фахівців для сфери послуг, зокрема, продавців та баристів у кав’ярні.

"Дуже багато шукають, і ця тенденція в області залишається, це швачки, вони постійно у нас є в попиті, також трактористи-машиністи. Майже всі напрямки металообробки, які шукають людей з інструментами, які вміють працювати. А так є багато вакансій електриків і вчителів, і медиків є вакансії", - каже Сергій Черешня.

Великий попит на трактористів-машиністів.
Великий попит на трактористів-машиністів. Суспільне Хмельницький

Шукає роботу Інна Мурзай. Жінка має спеціальність філолога англійської мови. Каже, попередня професія була пов’язана з документами: "Хочу бути діловодом, аналітиком, з документами працювати. Хотілось би, звісно, велику зарплтню, та вже яка буде. На перший час хоча б мінімальна".

5 тисяч 600 людей шукають роботу через службу зайнятості на Хмельниччині на початок січня 2023 року, каже Сергій Черешня. За його словами, це вдвічі менше, ніж минулоріч. Зокрема, через термін виплат допомоги по безробіттю, який зараз триває три місяці. Сергій Черешня говорить: довше шукають роботу економісти та гуманітарії. Середня зарплатня, яку пропонують роботодавці області - 9 тисяч гривень.

"Наприклад, лікарі, як от рентгенолог, педіатр, анестезіолог, отримують 20 тисяч 500 гривень, технік-технолог з виробництва кондитерських виробів – 20 тисяч гривень. Швачка, токар - 20 тисяч гривень. Далі пішли менеджери -15 тисяч, водій автотранспортних засобів, водій тролейбусів -15 - 18 тисяч. Мінімальна зарплата нині становить 6 тисяч 700 гривень", - додає Сергій Черешня.

У Хмельницькому є потреба у водіях тролейбусів.
У Хмельницькому є потреба у водіях тролейбусів. Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому є потреба у водіях тролейбусів, розповідає начальниця відділу кар’єрного консультування Хмельницької філії Хмельницького обласного центру зайнятості Інна Білик. За її словами, люди, які шукають роботу, можуть перекваліфікуватися: "Є сталий попит на продавців продовольчих та непродовольчих товарів. З початком весни плануємо, що розпочнеться у нас і будівельний сезон. Тому потреба буде і в будівельниках, зокрема, мулярах і штукатурах".

Сергій Черешня каже: станом на 10 січня 2023 року в області роботодавці до служби зайнятості подали більше тисячі вакансій.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок