Київ та Копенгаген стануть містами-побратимами

Київ та Копенгаген стануть містами-побратимами

Київ та Копенгаген стануть містами-побратимами
Фото: Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix/AFP/Getty Images

Мер Києва Віталій Кличко та його колега з Копенгагена Софі Хесторп Андерсен обговорюють угоду про побратимство між столицями України і Данії. Документ передбачає, зокрема, співпрацю у реконструкції та містобудуванні.

Про це повідомляє пресслужба економічного управління муніципалітету Копенгагена.

Раніше муніципалітет данської столиці утримувався від укладення генеральних угод про побратимство. Однак після вторгнення РФ в Україну заявило про укладення угоди про твінінгЦе інструмент інституціональної розбудови і нова форма безпосереднього технічного співробітництва між органами влади держав – членів ЄС та країн-бенефіціарів.

Іноземне правління економіки вже підготувало проєкт угоди на основі пропозиції Києва.

"Копенгаген підтримує українців і Київ. За рік ми прийняли кілька тисяч українців і робимо все можливе, щоб допомогти їм у важкий час. Але я сподіваюся, що ми можемо зробити ще більше для їхньої Батьківщини у стані війни, зробивши внесок у відбудову Києва", – каже лорд-мер Копенгагена Софі Хесторп Андерсен.

Наразі очікується офіційне схвалення Києва та громадського представництва муніципалітету Копенгагена. Спочатку угода розрахована на три роки.

У повідомленні зазначається, що у данській столиці офіційно зареєстровано 2 800 українських біженців.

Міста-побратими — два міста в різних країнах, що підписали угоду про партнерські відносини. Побратими співпрацюють у різних сферах: культурі, освіті, економіці, екології, туризмі, житлово-комунальному господарстві.

З якими містами Київ підписав угоди про побратимство

29 червня мер Києва Віталій Кличко і мер Мадрида Хосе Луїс Мартінес-Алмейда підписали Меморандум про побратимство. Мадрид став першим іспанським містом-побратимом Києва.

Барселона і Київ стали містами-побратимами. Це вже сьоме європейське місто, з яким Київ підписав побратимство від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Окрім цього, містами-побратимами української столиці також стали Мадрид, Париж, Марсель, Ліон, Осло і Гамбург.

Загалом у столиці України 63 міста-побратима.

Київська міська рада ухвалила рішення позбавити Мінськ статусу міста-побратима Києва через підтримку Росії у війні з Україною.

Читайте також

Латвійська столиця передала Києву 10 автобусів

Вибір редакції

На початок