В обласному лабораторному центрі відкрили новий корпус вірусологічної лабораторії. За словами директорки лабораторного центру Оксани Чайчук, тепер вірусологи зможуть робити до тисячі тестів на коронавірус методом полімеразно-ланцюгової реакції за день. Раніше робили до 600-сот.
Добудова та обладнання вартувало 5 мільйонів гривень, розповів голова облдержадміністрації Володимир Труш. За його словами, це – гроші спонсора, який не захотів себе називати.

У Тернопільському ОЛЦ відкрили новий корпус вірусологічної лабораторії
Цю лабораторію намагалися добудувати в 2009 році під час епідемії грипу. Та будівництво відновили за 11 років. У новій лабораторії буде 4 робочі місця для лікарів вірусологів. Поблизу облаштують також 5 готельних кімнат. Так, при потребі, лабораторний центр зможе працювати цілодобово, - каже Оксана Чайчук:
"Саме ця добудова посприяє тому, що ми збільшимо і потужності, і покращимо робочі місця наших лікарів вірусологів. До нас приїжджали представники Міністерства охорони здоров’я, вони визнали нашу лабораторію потужною, визнали рівень кваліфікації наших вірусологів. І є така думка, що нашу лабораторію можуть зробити регіональною – західного регіону. Тому що Тернопіль знаходиться логістично дуже вигідно на теренах Західної України, тобто рівновіддалений від інших обласних центрів".

У Тернопільському ОЛЦ відкрили новий корпус вірусологічної лабораторії
Зараз дослідження на коронавірусну інфекцію в області здійснюють у лабораторії особливо небезпечних інфекцій. Тут працюють 5 лаборантів і 5 лікарів – 2 вірусологи та 3 лікарі особливо небезпечних інфекцій.
Дослідження роблять двічі на день. Кожну партію матеріалів досліджують понад 6 годин.
Що відомо:
- Від 300 до 600 досліджень у день. Вірусологи Тернопольського ОЛЦ розповідають.
- Обласний лабораторний центр у Тернополі розширюють