"Маємо три види партнерів": Експерт про підтримку України у світі

"Маємо три види партнерів": Експерт про підтримку України у світі

"Маємо три види партнерів": Експерт про підтримку України у світі
Західна техніка для ЗСУ. Фото: Генштаб ЗСУ/Facebook

Україна має у світі три види партнерів, які надають допомогу, і що потужніший спротив демонструють українці, то дорожчим для Росії стає підкуп якоїсь іншої країни. Навіть ті країни, які торгують з РФ таємно ставлять на перемогу України.

Про це в етері Суспільного заявив директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

У нас є три види партнерів. Дуже теплі партнери, які і політично за нас, і економічно тільки за нас і постійно працюють над санкціями. Ті, які балансують, шукають спосіб, щоб не дуже сильно потерпіти економічно — в ЄС є багато таких країн, — але при тому чітко за нас, надають нам гроші, допомогу і повільно розривають стосунки з РФ. І є такі країни, які за нас, надають нам допомогу, але при тому торгують з Росією і кажуть, що відокремлюють цю річ: політичну і економічну. Наприклад, Туреччина, Угорщина", — сказав він.

За словами експерта, що краще Україна чинить спротив, то дорожчою стає для Росії кожний підкуп якоїсь іншої країни.

"І навіть наші вороги, які торгують з нашим ворогом, таємно ставлять на нашу перемогу. Як приклад — голосування в ООН. Чотири п'ятих країн голосують за Україну по кілька разів. Це приклад світової консолідації", — сказав Солонтай.

Допомога. Усі останні новини

Що відомо про допомогу Україні

Росія розв'язала повномасштабну війну в Україні 24 лютого. Її метою президент Росії Володимир Путін назвав нібито захист жителів Донбасу, а також так звані "демілітаризацію" і "денацифікацію" України. Згодом Путін калька разів змінював свою думку щодо мети війни.

У відповідь на необґрунтоване вторгнення Росії в Україну, Західні країни запровадили масштабні санкції проти Росії (9 пакетів, — ред.) та продовжують тиск на РФ, для повного вичерпання її ресурсів та припинення війни в Україні.

Від початку російського вторгнення в Україну Європейський Союз запровадив санкції вже проти 1236 фізичних та 115 юридичних осіб Росії, при цьому загальна вартість активів РФ, заморожених Євросоюзом, сягає 20 мільярдів євро.

Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Європейський союз, з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з російськими військами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

Партнери також надають Україні гуманітарну та фінансову допомогу і запроваджують санкції проти РФ.

Читайте також

Останній день 2022 року. 311 день війни. Онлайн

На початок