Як пройшла пресконференція Зеленського. Хроніка й основні тези

Як пройшла пресконференція Зеленського. Хроніка й основні тези

Як пройшла пресконференція Зеленського. Хроніка й основні тези УНІАН

Рік тому, 20 травня, Володимир Зеленський став президентом України. У Раді він проголосив присягу, заявив про розпуск парламенту й пішов до своєї Адміністрації. Цьогоріч у цей самий день Зеленський проводить пресконференцію. Початок було заплановано на 10:30 у Маріїнському парку в Києві, однак захід розпочався трохи пізніше через несприятливі погодні умови. Заявки на акредитацію подали 300 журналістів, з яких акредитували 107. Іншим відмовили. Офіційна причина — карантин.

Основні тези з пресконференції Зеленського

  • Однієї каденції може не вистачити, і Зеленський подумає над повторним балотуванням.
  • Зеленський вперше прокоментував свою зимову поїздку до Оману.
  • Скандал з братом Єрмака — "порожня справа", але по суті її президент поки що не говорить.
  • Призначення на державні посади колишніх колег із "95 кварталу" Зеленський пояснює "кадровим голодом", а міністра внутрішніх справ Арсена Авакова вважає "потужним міністром".
  • Зеленський не виключає продовження прямих перемовин з Путіним, попри те, що більшість українців "неоднозначно сприймають ці переговори". Мінському формату він дав ще кілька місяців для того, щоб запрацювати і стати ефективним.
  • Якщо не буде другої хвилі пандемії, з усіх етапів карантину Україна вийде за місяць.
  • Зеленський може розпустити Раду, якщо депутати не підтримуватимуть важливі закони, а лобіюватимуть інтереси комерційних структур.
  • Зеленському не подобається, що його переслідують журналісти.

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогОфіс президента

13:36

Пресконференція завершилася. Вона тривала майже три години.

Як пройшла пресконференція Зеленського. Хроніка й основні тезиСуспільне мовлення/Роксолана Бичай

Місце Зеленського в Маріїнському парку

Як пройшла пресконференція Зеленського. Хроніка й основні тезиСуспільне мовлення/Роксолана Бичай

Маріїнський парк

Як пройшла пресконференція Зеленського. Хроніка й основні тезиСуспільне мовлення/Роксолана Бичай

Маріїнський парк

13:34

Наостанок, перед завершенням пресконференції, телеканал ATR поставив Зеленському запитання про зміни в Конституцію щодо створення кримськотатарської автономії. "Питання Криму, може, і замало в інформаційному полі, але його не замало в просторі держави, яка робить справи". Він розповів про робочу групу, яка напрацьовує "зміни в законодавство" та про свої переговори з міжнародними партнерами, під час яких він постійно порушує питання Криму.

13:24

Президент Зеленський називає Суспільну телекомпанію "НТКУ" та вважає її державним телеканалом. "Я хочу, щоб НТКУ став найкрутішим в Україні. Щоб в Україні державний канал був крутішим за будь-який комерційний".

13:20

Є люди, яким не можна скасовувати люстрацію. Але ж ми всі якось жили в ті часи (в часи президентства Януковича — ред.). Я впевнений, що серед тих, хто працював тоді, є люди, які ні в чому не винні. Ці питання має вирішувати суд.

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогОфіс президента

13:16

Пресконференція президента продовжується. Йому розповіли про те, що в Дніпрі обвалився міст. Зеленський попросив працівників свого Офісу з'ясувати для нього подробиці інциденту.

13:08

Зеленський відпросився у журналістів до вбиральні. "Якщо ви мені не дозволите перерву на 5 хвилин, я не зможу сконцентруватися".

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогУНІАН

13:07

Президент не хоче говорити по суті справи з "плівками Єрмака", тому що "триває слідство і тому що має право про це не говорити". "Що стосується пана Єрмака, для мене це — порожня справа, я знаю, хто проводив ці записи, хто шантажував, не готовий говорити зараз, хто це. Але відповідь у мене є. Частково там є відповідь, чому я деяких людей звільняю. Йде слідство. Хто винен, хай відповідає".

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогУНІАН

12:56

"Я ще в душ ходжу ". Зеленський вперше розповів про свою зимову поїздку. За його словами, напередодні Нового року він провів кілька раундів напружених переговорів з РФ, а в Оман полетіла його родина. Він приєднався до відпочинку "і, паралельно, в Оман — це була моя приватна поїздка".

"Як порядна людина, я розумів, що не можу використовувати державний літак для приватних зустрічей. Моя сім’я проплатила номер в готелі, я пробув там три доби, потім відбулася трагедія (збиття літака МАУ — ред.), і я повернувся в Україну. Я полетів не інкогніто, не як Петро Інкогніто, а як Володимир Зеленський. Я не брав із собою свій офіс, своїх помічників, ну полетів, ну зустрівся, ця людина зараз голова країни Оман. Я поводився, як нормальна людина. Я вам більше скажу — я ще в душ ходжу і сплю, я люблю своїх дітей".

12:29

Я всім відрізняюся від Порошенка. Як фізіологічно, так і як президент. Я — чесна, порядна людина, яка дійсно хворіє цією країною.

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогУНІАН

12:08

Президент Зеленський, який одразу після призначення заявив, що прийшов на посаду на один термін, тепер заявляє, що одного терміну йому буде замало. На запитання, чи вистачить йому однієї каденції для того, щоб виконати всі свої обіцянки, він відповів: "Чесно? Однієї не вистачить". На уточнення, чи буде балотуватиметься знову, Зеленський відповів, що подумає над цим. "Я прийшов на один термін. Робота складна, "спасибі" ніхто не скаже. Але якщо буде велика підтримка народу України, я подумаю над цим. Мені є чим подумати".

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогУНІАН

12:01

Головред "РБК-Україна" запитав, чи вірить Зеленський досі у народовладдя після "коронавірусних демаршів" кількох мерів, і, зокрема, міського голови Черкас. "Народовладдя повинно бути у демократичній державі. Розчаровують не принципи, а люди. Я не знаю, як говорити з міським головою, який має 19 кримінальних проваджень. Я за один стіл з такою людиною не сяду. Якщо його обрав народ — добре, обирайте бандитів. Щодо мера Черкас — на початку пандемії в регіоні було 12 ліжок в інфекційних лікарнях, ШВЛ-ів немає. Початок коронавірусу, в країні немає нічого. Держрезерв порожній. Де його літаки , які прилітали і заповнювали держрезерв у Черкасах? Де його особисті гроші, якими він заповнював аптеки в Черкасах? Тобто це чистий популізм і політична боротьба. Проти кого бореться — незрозуміло".

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогУНІАН

11:51

"Новое время" поставило запитання про те, чому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков є настільки незамінним для Зеленського, що залишаться на посаді попри будь-які зміни в уряді. "Арсен Аваков не є моїм кумом, не є близьким товаришем. Навпаки, у нього є такі товариші, з якими я не товаришую. Чи складна у нас зараз ситуація — так. Але його сьогоднішня відповідальність — справа Шеремета. Він почав цю справу, він має довести її до кінця".

11:36

Зеленський поскаржився журналісту "Схем" на переслідування з боку іншого журналіста "Схем".

"Розповім вам про один випадок, про який ніколи не говорив. Чи існує в світі держава, де журналіст на машині їздить в середині кортежу президента? Я зазвичай не говорю про особисті речі. Скажіть, будь ласка, чи існує в світі таке нахабство? Думаю, такого немає ніде. Мені здається, що між владою та журналістикою не можна переходити на особисте, не можна порушувати встановлені правила. Що я зробив? Нічого. Хоча я вважаю, що в даному разі пан Ткач порушив правила. Я зрозумів, що в даному випадку чогось не зробили батьки".

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогОфіс президента

11:30

"Обговорю ще раз з Бакановим". "Схеми" поставили Зеленському питання про наміри СБУ знову засекретити частину декларацій співробітників. "Я вважаю, що все повинно бути відкрито. Однак Іван Баканов сказав, що в нього є пропозиції щодо деяких людей, які не можуть (згідно з видом діяльності — ред.) показувати, де вони живуть. Давайте пропозиції, я обговорю ще раз з ним та з (профільним — ред.) комітетом.

11:20

"Якщо по нас стрілятимуть, ми будемо стріляти у відповідь, але наша сторона першою стріляти не буде". Таким чином Зеленський відповів на запитання ВВС про свої попередні заяви щодо того, що для завершення війни "потрібно просто припинити стріляти", але Україна не стріляє, а війна не завершується. "Ми не стріляємо по українцях, ми відповідаємо бойовикам".

11:15

Журналіст УП поставив Зеленському питання про призначення ним своїх людей у владу, посилаючись на передвиборче відео Зеленського, де той обіцяв не призначати у владу "кума або військового друга".

"Жодного кума чи військового друга я не призначив. Я обіцяв, що до влади прийдуть інші люди. І тепер ви мене питаєте, чому генеральний прокурор раніше не працював у Генеральній прокуратурі. Ірина Венедіктова — дипломований юрист, вона практик, вона має звання. Пан Єрмак не має досвіду як кінопродюсер, він завжди був досвідченим юристом і має саме ту освіту, яка потрібна голові Офісу. Він не є моїм кумом, він є моєю довіреною особою, я йому довіряю. Тому я не розумію питання. У нас в країні — кадровий голод. Я запрошую вас в Офіс президента, можете обрати посаду і ви будете працювати як Єрмак 25 годин на день з 24-х", — відповів Зеленський.

Зеленський скликав пресконференцію. Живий блогОфіс президента

10:54

Друге запитання на пресконфереції ставить Дмитро Гордон, який нещодавно опинився в осередку скандалу через інтерв'ю з бойовиком Гіркіним та колаборанткою Поклонською і запевняв, що записав ці інтерв'ю у співпраці з українськими спецслужбами. "Наш спецагент, як мені сказали", — відреагував Зеленський на появу Гордона. Перед початком пресконференції кореспондентка Суспільного Роксолана Бичай поговорила з Гордоном про його інтерв'ю.

10:52

Зеленський переконаний, що меморандум про співпрацю з МВФ буде підписано у травні. "Затягувати не можна. "Днями мені надійде закон про банки, ви всі бачили, як ми боролися за його прийняття".

10:40

Пресконференція Зеленського розпочалася з 10-хвилинною затримкою.

10:16

У Маріїнському парку посилився дощ, під ногами на галявині, де має відбуватися пресконференція, хлюпає вода. Журналісти мокнуть.

Зеленський скликає пресконференцію. Живий блогРоксолана Бичай, Суспільне

Маріїнський парк

9:45

На вході встановлено не лише рамку, а й стіл із санітайзерами. Учасникам заходу видають засоби індивідуального захисту.

Зеленський скликає пресконференцію. Живий блогРоксолана Бичай, Суспільне

Фото: Роксолана Бичай, Суспільне

9:41

Наші кореспонденти бачили, як за підготовкою стежить і сам Зеленський. Близько 9:40 він разом зі своїм помічником оглядав територію. Нашій кореспондентці пообіцяв, що пресконференцію розпочне вчасно. Стрім: Роксолана Бичай, Суспільне

9:15

Журналісти та президент сидітимуть на стільцях на галявині. Стільці розставлені з урахуванням соціальної дистанції. Усім роздають захисні рукавички, маски та вимірюють температуру.

8:20

Держохорона перевіряє територію.

Зеленський скликає пресконференцію. Живий блогРоксолана Бичай, Суспільне

Маріїнський парк

8:15

Журналістів збирають на території Маріїнського палацу. Підготовка до заходу розпочалася зід самого ранку. На території витирали лавочки, встановлювати прожектори і столи з напоями та легкими закусками.

8:10

Держохорона готує рамку безпекового контролю та намет для реєстрації учасників.

Зеленський скликає пресконференцію. Живий блогРоксолана Бичай, Суспільне

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди