"Порожня справа": Зеленський розповів, що думає про "плівки Єрмака"

"Порожня справа": Зеленський розповів, що думає про "плівки Єрмака"

"Порожня справа": Зеленський розповів, що думає про "плівки Єрмака"
УНІАН

Президент Володимир Зеленський не хоче говорити по суті справи з "плівками Єрмака", тому що знає "хто проводив ці записи і для чого". Однак, за його словами, слідство триває і винні мають понести відповідальність.

Про це президент сказав під час пресконференції 20 травня, відповідаючи на запитання журналістів.

"Що стосується пана Єрмака. Для мене це порожня справа. Я знаю, хто проводив ці записи і для чого. Я знаю, хто хотів шантажувати цими записами мене особисто, щоб я "зняв" Єрмака. Я знаю, хто це зробив. Не готовий зараз говорити, бо йде слідство. Хоча я знаю відповіді. Як би там слідство не закінчилося — у мене є повна відповідь. Частково там є відповідь, чому я деяких людей звільняю", — сказав президент.

Він зазначив, що слідство у справі ще триває і "хто винен, хай відповідає".

"Смішно, що ніхто ніяких грошей не взяв, не брав і немає нічого на відео. По-друге, жодної людини, про яку говорили, немає на посадах. І це ж не через те, що вийшли записи і ми їх не поставили на посади. Ні, записи були зроблені влітку і восени (2019 року — ред.)", — сказав Зеленський.

За словами президента, важливіше розуміти, хто має техніку, щоб зафільмувати такі записи і для чого.

"До речі, дуже цікаво простежити, хто викладав відео, звідки воно йшло. Хто першим оприлюднив у Facebook, у Telegram-каналах. І одразу ви зрозумієте, не тільки хто у цьому співучасник, а кому належать ті чи інші Telegram-канали. Там дуже багато цікавого", — резюмував глава держави.

Що відомо

  • Нардеп від "Слуги народу" Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких чоловік, схожий на брата глави ОПУ Андрія Єрмака, проводить переговори про працевлаштування неназваних осіб на певні посади в органах влади.
  • Серед запропонованих посад звучали Київська митниця, Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця. Також спілкувалися про телеканал "Україна" та Національний комплекс "Експоцентр України".
  • Сам Єрмак заявив, що подасть заяви до СБУ та ДБР щодо розповсюдженого відео з його братом.
  • Пізніше журналісти-розслідувачі встановили деяких фігурантів записів. На записах, окрім Дениса Єрмака, є його помічник та людина, яка знімала відео.
  • САП відкрила справу через скандал з торгівлею держпосадами.
На початок