Зеленський пояснив, чому призначає друзів на державні посади

Зеленський пояснив, чому призначає друзів на державні посади

Зеленський пояснив, чому призначає друзів на державні посади
. УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні "великий кадровий голод", тому йому дуже важко знайти людей на певні державні посади.

Про це він сказав під час пресконференції 20 травня, відповідаючи на запитання журналістів щодо його обіцянок не призначати на посади "кумів та армійських друзів", хоча на посади керівника Офісу президента, Служби безпеки, Офісу генпрокурора та інші він призначив своїх давніх друзів.

За його словами, жодного кума чи військового друга він не призначав на посади.

Що стосується генпрокурорки Ірини Венедіктової, то Зеленський наголосив, що раніше її не знав. На думку президента, вона освічена людина, яка має звання і була депутаткою Верховної Ради.

"Ми запропонували людей, які були чисті, які не були раніше у генеральній прокуратурі, тому вона і стала очільницею генеральної прокуратури. Якщо ви питаєте, хто такий пан Єрмак, то він не має досвіду як кінопродюсер, да пробачить мене пан Єрмак. Пан Єрмак завжди був досвідченим юристом, має саме ту освіту, яка потрібна голові офісу президента. Бо це Інститут міжнародних відносин", — сказав він.

"Пан Єрмак не є моїм кумом. Пан Єрмак є моєю довіреною особою. Я йому довіряю", — наголосив Зеленський.

Він висловив нерозуміння, про яких "кумів" говорять журналісти, та попросив надати йому прізвища "чистих" осіб, які могли б зайняти державні посади.

"У нас кадровий голод у країні. Я не можу знайти зараз гарного міністра культури. Ми разом з прем'єром шукаємо. Ми зверталися до нашої культурної спільноти. Нам дуже складно знайти міністра освіти. Нам дуже складно знайти міністра енергетики, тому що яку б людину ми не взяли, наступного дня ЗМІ пишуть: "Це точно людина Ахметова, Коломойського, Пінчука". А скажіть мені, будь ласка, де у нас незалежні енергетики у країні? Вони є?" — обурився президент.

Що стосується його помічника Сергія Шефіра, з яким він працював у "95 кварталі", то Зеленський зазначив, що той не отримує заробітну плану з державного бюджету.

"Я не можу знайти багато людей, які були б і професійні, і чисті. І, на жаль, виклики у кадровій політиці щоденні", — підсумував Зеленський.

Стосовно міністра внутрішніх справ Арсена Авакова президент відповів так:

"Арсен Аваков не є моїм кумом, не є близьким товаришем. Навпаки, у нього є такі товариші, з якими я не товаришую. Чи складна у нас зараз ситуація? Так. Але його сьогоднішня відповідальність — справа Шеремета. Він почав цю справу, він має довести її до кінця".

Що відомо

  • Під час президентської виборчої кампанії Володимир Зеленський неодноразово дорікав чинному на той час президенту Петру Порошенку за те, що той призначає людей зі свого оточення на державні посади, і обіцяв, що в разі приходу до влади не робитиме так само.
  • Водночас першим головою Офісу президента Зеленського став його друг Андрій Богдан. Заради нього Адміністрацію президента навіть перейменували на Офіс президента, оскільки Богдан був люстрований і немав права обіймати державні посади.
  • Після звільнення Богдана цю посаду обійняв інший приятель Зеленського — Андрій Єрмак, з яким вони знайомі близько 10 років.
  • Крім того, в Офісі президента інші посади займають давні колеги Зеленського з часів "95 кварталу".
  • На посаду голови Служби безпеки президент призначив свого друга дитинства Івана Баканова.
На початок