"Азовсталь", весілля у Харкові та прощання в Одесі: три фото про Україну увійшли до рейтингу найкращих світлин 2022 року

"Азовсталь", весілля у Харкові та прощання в Одесі: три фото про Україну увійшли до рейтингу найкращих світлин 2022 року

"Азовсталь", весілля у Харкові та прощання в Одесі: три фото про Україну увійшли до рейтингу найкращих світлин 2022 року
Світлина Дмитра Козацького, яку визнано однією з кращих у 2022 році. Український військовий на Азовсталі. Фото: Дмитро Козацький

28 грудня на сайті видання The Guardian оголосили найкращі фотографії 2022 року. Серед них аж три про Україну — від фотографа The Washington Post Сальвана Джорджеса, захисника "Азовсталі" Дмитра "Ореста" Козацького та харківського фотокореспондента Сергія Бобока.

"У рік війни в Україні, тяжкого становища мігрантів і кліматичної кризи фотографи згадують, як вони зробили 20 видатних знімків", – пише видання.

Окрім власне фотографій The Guardian опублікувало й історії створення цих знімків.

На фото із Одеси, яке Сальван Джорджес зробив 5 березня, зображене подружжя, яке прощається на залізничному вокзалі.

"Я помітив, що плачу за камерою. Коли потяг рушив, чоловік ішов за ним вздовж платформи. Коли він не встигав за цим, він повернувся до мене зі сльозами на очах. Ми стояли разом мовчки", – розповів Джорджес.

фото одеса прощання
Світлина Сальвана Джорджеса з Одеси стала однією з кращих у 2022 році. Salwan Georges/The Washington Post via Getty Images

Фото з "Азовсталі" Козацький зробив 16 травня. На знімку зображений воїн у променях сонця за кілька днів до виходу українських військових з території меткомбінату.

"Страждання жителів міста стали однією з визначальних історій війни. Під час багатомісячної облоги міста загинули тисячі людей, місто майже повністю знищили. На металургійному комбінаті "Азовсталь" трималися останні осередки опору Маріуполя", – написали у The Guardian.

Козацький відреагував на публікацію у Twitter.

Харківський фотограф Сергій Бобок зробив свою світлину 3 квітня. На фото – медсестра Анастасія Грачова та лікар Антон Соколов. У перші дні вторгнення вони лікували людей, які залишилися в Харкові, і стали волонтерами.

"Це фото про кохання – наше бажання бути поруч у часи небезпеки. (...) Але це також світлина про стійкість і незламність харків'ян, попри смерть, руйнування та величезні втрати", – розповів Сергій Бобок.

весілля харків
Фотограф Сергій Бобок зробив одну з кращих світлин у 2022 році. Фото: SERGEY BOBOK/AFP via Getty Images

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок