В Ірпені незабаром відкриють модульне містечко з квартирами — заступник мера

В Ірпені незабаром відкриють модульне містечко з квартирами — заступник мера

Ексклюзивно
В Ірпені незабаром відкриють модульне містечко з квартирами — заступник мера
Нове модульне містечко в Ірпені. Фото: Telegram / Олександр Маркушин

В Ірпені Київської області на території санаторію "Ластівка" завершується будівництво модульного містечка квартирного типу. У 286 квартирах зможуть оселитися сім'ї, які втратили житло внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Про це Суспільному в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук.

"Це 286 квартир повноцінних з окремими ваннами, душовими і кухнями, де можуть сім’ї, які втратили своє житло, проживати більш-менш повноцінно в нинішніх умовах", — сказав він.

Загалом, за його словами, нині в Ірпені у модульних містечках мешкає близько 700 людей. Потреба мешканців у житлі надзвичайно велика.

"Тому що 39 багатоквартирних житлових будинків підлягають демонтажу. У цьому році демонтували 7 багатоквартирних житлових будинків. За попередніми оцінками — це 7 тисяч родин, які потребують поліпшення житлових умов або відновлення своїх квартир", — поінформував Андрій Кравчук.

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації Київщини від російських військ

В Ірпені Київської області близько 50% будинків зазнали руйнувань, а загальну вартість збитків експерти Київської школи економіки оцінили у 25,3 мільярди гривень (922 млн доларів).

Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію. Також американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині. Албанська столиця Тирана відбудує один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені.

У травні на території санаторію "Дубки" в Ірпені Київської області запрацювало наметове містечко для людей, які під час воєнних дій втратили житло.

13 серпня у "Дубках" відкрили модульне містечко для тих, хто втратив житло внаслідок бойових дій. Загалом там можуть вміститися 352 людини.

Залізничники влітку облаштували вагони для ірпінців, які втратили житло через російське вторгнення. Тоді там проживали понад 80 людей. "Залізне містечко" розформували наприкінці листопада.

В Ірпені придбають 14 квартир та зведуть 15 будинків для тих місцевих мешканців, які через російську військову агресію втратили житло.

Читайте також

В Ірпені відновили понад 235 багатоквартирних будинків — заступник мера

На початок