Албанська столиця Тирана планує відбудувати один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені

Албанська столиця Тирана планує відбудувати один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені

Албанська столиця Тирана планує відбудувати один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені
Фото ілюстративне: Irpin Reconstruction Summit/Facebook

Албанська столиця Тирана відбудує один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені. Про це йдеться у повідомленні Irpin Reconstruction Summit у Facebook.

Як зазначається у повідомленні, представники команди Irpin Reconstruction Summit перебувають з робочим візитом у Тирані — столиці Албанії. Відбулася зустріч тамтешнього міського голови Еріона Велая із керівницею проєкту Irpin Reconstruction Summit, радницею міського голови Ірпеня Іриною Ярмоленко. Під час перемовин мер Тирани взяв зобов’язання відбудувати одну з будівель в Ірпені і обіцяв закликати інші міста-члени Асоціації Євросіті підтримати Ірпінь.

Також делегація з Ірпеня зустрілася з Урбаністичним Департаментом міста Тирани. Сторони поділилися досвідом реконструкції міста.

Албанська столиця Тирана планує відбудувати один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені
Албанська столиця Тирана планує відбудувати один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені. Фото: Irpin Reconstruction Summit/Facebook

Ірина Ярмоленко нагадала, що під час повномасштабної російської агресії Ірпінь втратив понад 70 відсотків інфраструктури.

Тирана ж постраждала від землетрусу у 2019 році. Це позначилося на урбаністичній концепції міста: відновлювати найкраще, зберігати відкриті простори, будувати екологічне соціальне житло та підтримувати озеленення ландшафту.

На зустрічі із посадовцями Тирани також обговорювалися критерії, необхідні для проведення реконструкції будинків Ірпеня, підходи до роботи з постраждалими сім’ями, організація громадських зон та варіанти імплементації зелених територій.

Що відомо

  • У травні стало відомо, що приблизно 850 мільйонів доларів потрібно для відбудови житлових будинків в Ірпені. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури. На початку літа до міста повернулися понад 26 тисяч жителів, водночас більше 10 тисяч людей залишилися без житла.
  • Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію.
  • Близько 120 архітекторів приїхали в Ірпінь, аби допомогти відбудувати місто. Спеціалісти з різних регіонів України оглянули пошкоджені будівлі та оцінили рівень руйнувань після бойових дій.
  • Американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині, яке зазнало руйнувань на початку повномасштабного вторгнення Росії. Це передбачає меморандум, який підписали у Вашингтоні.

Читайте також

Художник Бенксі став почесним громадянином Ірпеня

На початок