В Ірпені відновили понад 235 багатоквартирних будинків — заступник мера

В Ірпені відновили понад 235 багатоквартирних будинків — заступник мера

Ексклюзивно
В Ірпені відновили понад 235 багатоквартирних будинків — заступник мера
Хлопчик сидить на вікні будівлі, зруйнованої під час вторгнення армії РФ. Ірпінь, Київська область, 30 травня 2022 року. Фото: АР

В Ірпені Київської області завершилися відновлювальні роботи у понад 235 багатоквартирних житлових будинках, які були пошкоджені внаслідок російської військової агресії. Ще 350 приватних будинків отримали матеріали для відбудови.

Про це Суспільному в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив заступник Ірпінського міського голови Андрій Кравчук.

За його словами, Ірпінь почав отримувати матеріали для ремонту в квартирах.

"Цих матеріалів буде більше, ніж на 400 квартир. Тобто 400 домоволодінь отримають все: від лінолеуму до умивальника", — розповів він.

Загалом, каже Кравчук, внаслідок російської військової агресії в Ірпені було пошкоджено понад 600 багатоквартирних житлових будинків, більше 1500 приватних домоволодінь — повністю зруйновано і понад 1000 — зазнали ушкоджень.

Із 19 закладів освіти, які були пошкоджені через бойові дії на території Ірпеня, 17 шкіл і дитсадків вже відновлені і працюють.

"І функціонують краще, ніж до війни, тому що в кожному (закладі — ред.) облаштоване сучасне укриття, за допомогою наших партнерів з ЮНІСЕФ. Заклади охорони здоров’я: 11 амбулаторій, які були пошкоджені, 10 з них зараз функціонують, зараз 6 закладів вторинної лінки медицини також функціонують", — зазначив заступник мера Ірпеня.

Всі відновлювальні роботи здійснюються коштом резервного фонду державного бюджету, а також обласного та місцевого бюджетів. З резервного фонду на відновлення Ірпеня було виділено загалом понад 400 мільйонів гривень. Окрім того, за його словами, грішми, ремонтними матеріалами та роботами допомагають й міжнародні організації, додав Андрій Кравчук.

Що відомо про відбудову Ірпеня після деокупації Київщини від російських військ

У травні стало відомо, що для відбудови житлових будинків в Ірпені потрібно приблизно 850 мільйонів доларів. Ще близько 150 мільйонів – для відновлення інфраструктури. Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Віолетта Дворнікова. За її словами, під час бойових дій місто було зруйноване на 75 відсотків. Більше 10 тисячі людей залишилися без житла.

На відновлення житлового фонду Ірпеня, що був пошкоджений внаслідок російської військової агресії, з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію. Також американська архітектурна компанія Gensler допомагатиме відбудовувати місто Ірпінь на Київщині. Албанська столиця Тирана відбудує один з інфраструктурних об'єктів в Ірпені.

Програма розвитку ООН допоможе демонтувати зруйновані і відновити пошкоджені внаслідок російської військової агресії будинки Ірпеня. У місті непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. 17 із них демонтують найближчим часом.

В Ірпені придбають 14 квартир та зведуть 15 будинків для тих місцевих мешканців, які через російську військову агресію втратили житло.

Ірпінська громада отримала чотири вантажівки будівельних матеріалів для ремонту будинків, що були пошкоджені під час повномасштабного вторгнення військ РФ.

Читайте також

Мешканці Ірпеня отримають фінансову допомогу від благодійної організації. Кому і як оформити

На початок