На території санаторію "Дубки" в Ірпені Київської області запрацювало перше наметове містечко для людей, які під час воєнних дій втратили житло. Про це повідомив Ірпінський міський голова Олександр Маркушин.
"Наразі облаштовано 70 місць у наметах і ще 120 у кімнатах санаторію. Також організовано роботу медпункту та їдальні. Перші ірпінці, які досі були змушені жити у сирих підвалах, вже переселилися до цього тимчасового житла", — зазначив він.

За словами Маркушина, влада Ірпеня також веде перемовини із іншими санаторіями й "Укрзалізницею", щоб ті надали ліжкомісця для людей, яким тимчасово немає де жити. Зокрема дві тисячі людей зможуть розмістити в Києві.
"Хочу наголосити, що зараз йдеться про проміжний тимчасовий варіант житла! Паралельно обласне керівництво та держава напрацьовують механізми забезпечення постійним житлом людей, які його втратили", — наголосив мер Ірпеня.
Що відомо
- Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ. Під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста.
- Через неможливість провести безпечну евакуацію, люди вимушені були лишатись у підвалах, в місті не було зв'язку. Згодом евакуацію організували саме від мосту в Романівці, однак росіяни обстрілювали шлях, яким люди йшли до евакуаційних автобусів.
- 11 квітня через річку Ірпінь в Романівці замість зруйнованого запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів.
- Понад 120 архітекторів приїхали в Ірпінь допомогти відбудувати місто.
- 7 травня відновили рух залізничним мостом через річку Ірпінь, яку російські війська намагалися форсувати в березні.
Читайте також
Як забезпечуватимуть житлом тих, хто його втратив на Київщині. Що пропонує влада
Вторгнення Росії в Україну, день 77. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!