Багатоповерхівки та модульні будинки: на якому етапі будівництво житла для ВПО на Полтавщині

Багатоповерхівки та модульні будинки: на якому етапі будівництво житла для ВПО на Полтавщині

Багатоповерхівки та модульні будинки: на якому етапі будівництво житла для ВПО на Полтавщині
Фото: pexels.com

До кінця 2022-го року у Полтаві мали звести шестиповерхові будинки для тимчасового проживання переселенців. Зробити це не змогли тому, що не отримали фінансування. Також у планах спорудження модульних будинків. Про це під час пресконференції повідомив начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

Будівництво багатоповерхівок

Будівництво трьох шестиповерхових будинків планують здійснити у Полтаві. У них буде 900 квартир для переселенців, зокрема:

  • 210 однокімнатних;
  • 450 двокімнатних;
  • 240 трикімнатних.
«На сьогодні йде процес проєктування і будівництва мереж основних – це водопостачання та енергозабезпечення», – каже Дмитро Лунін.

Планували завершити всі роботи і поселити людей до кінця 2022-го року. Це зробити не вдалося через відсутність фінансування від держави.

«Ці кошти будуть надходити не напряму з бюджету, а будуть приходити від партнерів. Після спрямування 30% проводиться тендер, і починає будувати компанія. І є в умовах договору пів року для того, щоб збудувати це житло».

Спорудження модульних будинків

Раніше ВПО мають заселити у модульні будинки. Їх планують почати монтувати у січні, тоді ж і розміщуватимуть людей. Це буде чотири блоки для компактного проживання по 125 місць, розповів начальник ОВА. Також планують забезпечувати переселенців безплатним харчуванням.

«Буквально тиждень тому до нас надійшли модульні будинки з Польщі та Англії, ми вже почали процес формування і будівництва модульного містечка на понад 500 осіб на території психічної лікарні імені Мальцева. Велика територія, є окремий в’їзд, де можна відокремити це містечко».

Це територія обласного підпорядкування. Нині займаються облаштуванням благоустрою місцевості, монтажем каналізаційних систем тощо.

«Буде створена комісія разом з органами місцевого самоврядування Полтавської громади щодо визначення категорій, кого ми будемо туди направляти».

Споруди будуть тимчасовими, після завершення війни їх можуть перенести в інше місце.

Що відомо

  • Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент України Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану. Російська сторона погодилась відкрити гуманітарні коридори 7 березня для евакуації цивільного населення з українських міст на територію РФ. Українська сторона запропонувала евакуювати людей із Сум у напрямку Полтави.
  • Перший "зелений коридор" у Полтавську область із Сумської діяв 8 березня. Також переселенці евакуйовувались власним транспортом.
  • Нині на території Полтавщини офіційно зареєстрували 200 тисяч людей зі статусом ВПО, із них понад 52 тисячі – в обласному центрі.

Читайте також

На початок