Росія запропонувала "зелений коридор" для евакуації в Росію

Росія запропонувала "зелений коридор" для евакуації в Росію

Росія запропонувала "зелений коридор" для евакуації в Росію
. Укрзалізниця

Російська сторона погодилась відкрити гуманітарні коридори із 10:00 7 березня для евакуації цивільного населення з українських міст, пропонуючи при цьому вивезти мешканців Києва та інших міст на територію РФ.

Про це заявила віцепрем’єрка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

"Вчора о пів на першу ночі до нас надійшов лист з РФ в якому вони запропонували, враховуючи особисте прохання Макрона, оголосити режим тиші з 10:00 7 березня і відкрити наступні гуманітарні коридори: З Києва — Київ, Гостомель, Раківка, Соснівка, Іванків, Орене, Чорнобиль, Гдень, Гомель з подальшою доставкою авіаційним транспортом в РФ", — зазначила посадовиця.

За її словами, також Росія погодилась відкрити коридори з Харкова на наступних напрямках — Харків, Нехотєєвка, Білгород, далі залізною дорогою та авто у вибрані пункти призначення або розміщення.

Із Сум пропонується евакуація у напрямках — Суми, Суджа, Белгород, далі залізною дорогою та авто у вибрані пункти призначення або розміщення.

"Це неприйнятний варіант відкриття гуманітарних коридорів. Не поїдуть наші люди з Іванкового, з Димера, Вишгорода, з-під Києва в Білорусь з тим щоб потім літаками полетіти у РФ", — зазначила Верещук.

За її словами, вказана інформація доведена до профільних структур ООН, ОБСЄ та МККК.

Що пропонує Україна

За словами віцепрем’єрки, у відповідь українська сторона направила своє бачення організації гуманітарних коридорів:

З Бучі, Бородянки, Ірпінь, Димер, Іванкова — у напрямку Києва з подальшим виїздом у ЛЬвів , Ужгород, Івано франківсь залізною дорогою;

із Маріуполя в напрямку Запоріжжя;

з Волновахи — у напрямку Покровська;

із Сум — у напрямку Полтави;

з Ізюма — у бік Грушовахи, Панютина, Лозової;

З Балаклеї — у напрямку Гусаровки, Первомайського;

Зі Стрілеча — у Липці, Циркуни, Окружну дорога Мерефа;

Із Харкова з виїздом на залізниці — у Львів, Ужгород, Івано-Франківськ.

Також українська сторона проведела підготовку з доставки гуманітарних вантажів у міста Мелітополь, Бердянськ, Херсон, Суми, Маріуполь, Волноваха, що також потребує відкриття гуманітарних коридорів.

"Просимо підтвердити РФ відкриття вищевказаних коридорів і забезпечити обов'язкове припинення режиму вогню для безпечного проходження для населення і транспорту", — зазначила Верещук.

Що відомо

  • Українцям, які перетинають кордон з ЄС через повномасштабне вторгнення Росії, немає потреби подаватись на статус біженця.
  • Рада ЄС 4 березня одноголосно підтримала рішення ввести систему тимчасового захисту для українських біженців, що рятуються від війни, яка розв’язана Росією проти України. Це включає дозвіл на проживання, доступ до ринку праці, до житла, до медичної допомоги, а також до освіти для дітей.
  • З України виїхали вже понад 1,3 мільйона біженців — ООН.
  • 3 березня Володимир Зеленський провів інтерв’ю з іноземними ЗМІ. Під час нього він заявив, що агресія Росії не обмежиться Україною, закликав запровадити в українському небі безполітну зону, а також передати ВПС України військові літаки.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не вводитиме літаки чи війська на територію України.
  • Міжнародну петицію до НАТО щодо запровадження безполітної зони вже підписали мільйон людей. Для цивільної авіації повітряний простір України закритий від самого початку війни. Ідеться про закриття неба над Україною для російської військової авіації. No-Fly Zone над Україною, або Закрите небо для російської авіації над Україною означатиме, що військові сили – в цьому випадку НАТО – бо до нього звертається Україна, – повинні будуть патрулювати повітряний простір над Україною і повинні будуть збивати літаки чи гелікоптери-порушники.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День дванадцятий. Онлайн

На початок