2 млн грн перераховано до Миколаївського центру лікування інфекційних хвороб. Чи вистачить грошей

2 млн грн перераховано до Миколаївського центру лікування інфекційних хвороб. Чи вистачить грошей

2 млн грн перераховано до Миколаївського центру лікування інфекційних хвороб. Чи вистачить грошей Суспільне Миколаїв

Начальник управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Павло Георгієв сказав, що в області майже 6,7 млн грн отримали медичні заклади першої хвилі на виплату заробітних плат медичним працівникам, які залучені до ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню COVID-19.

Із них два мільйони гривень перераховано до Миколаївського обласного центру лікування інфекційних хвороб. Головна лікарка Світлана Федорова говорить, що гроші отримали, але їх не вистачить, щоб виплатити заробітну плату всім працівникам закладу в травні.

- За рахунок субвенції, з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів охорони здоров’я, передбачено асигнування в сумі три мільйони вісімдесят три тисячі гривень – це теж на наш Обласний центр лікування інфекційних хвороб. Ці кошти розподілені Кабінетом Міністрів так: в травні – два мільйони, в червні – один мільйон вісімдесят три тисячі гривень. 14 травня кошти перераховані до установ, - сказав Павло Георгієв.
2 млн грн перераховано до Миколаївського центру лікування інфекційних хвороб. Чи вистачить грошейУНІАН

- Два мільйони, які потрібно було, ми перерахували на заклад. Заклад отримує ще якусь суму з Національної служби здоров’я, і заклад повинен заключити договір із НСЗУ на пакет COVID, там теж буде якась сума. Ми не є стороною цього договору, - сказав Павло Георгієв.

- Щоб виплатити за травень, є два мільйони, ось ця субвенція чи рішення облради, не знаю. Плюс 600 тисяч за рахунок НСЗУ. Один мільйон п’ятсот я заощадила в квітні. Рахуємо: 2 мільйони і 1 мільйон 500, буде 3 мільйони 500. І плюс 600 тисяч. Це 4 мільйони 100. Тобто додатково мені потрібно 1 мільйон 900, щоб виплатити повністю зарплату, - говорить Світлана Федорова.

2 млн грн перераховано до Миколаївського центру лікування інфекційних хвороб. Чи вистачить грошейФейсбук

- Щодо червня в управлінні взагалі говорять: Чекай. Ніякий пакет нам на травень не підписали, і не збираються його підписувати. От мені 1 мільйон 900 треба на травень і на червень ті 5,5 мільйонів. Так у мене всього є мільйон, - каже Світлана Федорова.

- Ми платимо за готовність закладу. Незалежно від того, чи є в цьому закладі пацієнти і скільки їх. Заклад отримує від нас аванс, отримує в кінці місяця цю повну оплату. За рахунок авансу заклад зможе придбати всі необхідні ліки, підготуватися, і сплачувати заробітну платню з урахуванням всіх гарантій, які були надані урядом про 300%, - розповіла керівниця Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан.

Авторка: Вікторія Андрушків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди