Скільки триватиме комендантська година у новорічну ніч та як працюватимуть "пункти незламності" в Україні

Скільки триватиме комендантська година у новорічну ніч та як працюватимуть "пункти незламності" в Україні

Скільки триватиме комендантська година у новорічну ніч та як працюватимуть "пункти незламності" в Україні
Намет "пункту незламності" в Рівному. Фото: Суспільне

У новорічну ніч у всіх регіонах України діятиме комендантська година. У цей період поліція працюватиме за звичною схемою: якщо людина порушує встановлені в умовах воєнного стану обмеження, її може зупинити патруль для перевірки особи, та, якщо немає проблем, відпустити з попередженням. "Пункти незламності" діятимуть цілодобово.

У кожному регіоні встановлено свій період комендантської годин в залежності від оперативної обстановки. Розповідаємо, скільки і де триватимуть обмеження.

Вінницька область

На Вінниччині тривалість комендантської години під час новорічних та різдвяних свят не скасовуватимуть, тож в області вона триватиме з 00:00 до 05:00. У цей час заборонено перебувати на вулицях та громадських місцях. Виключення – дорога до найближчого укриття у разі тривоги. У Нацполіції нагадали, що правоохоронці мають право затримувати порушників встановлених обмежень, перевіряти їх документи, речі, транспортні засоби. А в разі необхідності доставляти їх до підрозділів поліції.

Волинська область

На Волині комендантську годину скасовувати чи скорочувати не будуть. Її тривалість незмінна – з 00:00 години до 05:00. Також під час новорічно-різдвяних свят без змін працюватимуть "пункти незламності". Їх в області є 171: 119 з них відкрила виконавча влада, 34 державна служба надзвичайних ситуацій та 18 бізнес. Детальніше з роботою "пунктів незламності" можна ознайомитися на інтерактивній карті.

В ОВА також нагадали, що перебувати на вулицях у комендантську годину мають право військові, поліцейські та громадяни, які мають спеціальну для цього перепустку.

Читайте також: "Ми на своїй землі. Все буде Україна!". Новорічні листи з окупації

Дніпропетровська область

"Пункти незламності" на Дніпропетровщині під час новорічних свят працюватимуть цілодобово. В області відкрито 360 пунктів, що розташовані у навчальних закладах, сільських радах, бібліотеках. Вони укомплектовані генераторами, обігрівачами, запасом води та аптечками. Ще 50 пунктів відкрито у приміщеннях та наметах ДСНС. А також більш ніж пів тисячі відкрив відповідальний бізнес.

В області в новорічну ніч також триватиме комендантська година — з 23:00 вечора до 5 години ранку. Окрім цього, діє заборона на використання салютів та феєрверків.

Донецька область

У новорічну ніч на Донеччині не буде жодних змін у роботі "пунктів незламності". Комендантська година теж не зміниться — з 21:00 до 05:00.

Загалом в області функціонує 117 пунктів обігріву, які працюють цілодобово. Їх адреси не публікують у відкритому доступі, немає їх і на загальноукраїнській мапі. Обласна адміністрація ухвалила таке рішення з міркувань безпеки. Кожна громада інформуватиме про їх місцерозташування окремо.

Житомирська область

Комендантську годину, яка на Житомирщині триває з 00:00 до 05:00 на час різдвяно-новорічних свят поки що не скасовують. "Пункти незламності" функціонуватимуть цілодобово.

Закарпатська область

На Закарпатті в новорічну ніч не планують впроваджувати комендантську годину. "Пункти незламності", як і в інші дні, функціонуватимуть цілодобово.

Івано-Франківська область

В Івано-Франківській області на період новорічних та різдвяних свят тривалість комендантської години скоротили на одну годину. Так, з 31 грудня 2022 року до 10 січня 2023 року вона триватиме з 00:00 до 5:00. Відповідно, з 11 січня 2023 року тривалість комендантської години буде як раніше — з 23:00 до 5:00.

"Пункти незламності" на Івано-Франківщині працюватимуть цілодобово. У них впродовж 24 годин чергуватимуть рятувальники, щоб за нагальної потреби людина могла звернутися туди і вночі. Там можна буде зарядити телефон, випити чай, зігрітися, працювати чи навчатися, а іноді й щоб провести медичну процедуру.

Читайте також: Новий рік під час воєнного стану: яка відповідальність за запуск салютів, феєрверків і петард

Київська область

Щодня у Києві та області діє комендантська година з 23:00 до 05:00. У цей час заборонено перебувати на вулиці, але можна дійти до найближчого укриття у випадку оголошення повітряної тривоги. Переміщатись містом на транспорті чи пішки без спецперепустки заборонено. Порушників затримуватиме поліція. "Пункти незламності" працюватимуть цілодобово.

Кіровоградська область

На Кіровоградщині "пункти незламності" на Новий рік працюватимуть цілодобово. Час комендантської години не змінюватимуть. Вона триватиме з 23:00 до 05:00.

Луганська область

На Луганщині комендантська година з травня 2022 і станом на кінець грудня діє з 21:00 до 5:00.

Львівська область

На Львівщині у новорічну ніч час комендантської години змінювати не планують. Як і раніше вона триватиме з 00:00 до 05:00.

Попередньо, пункти незламності, де можна зігрітися, підзарядити телефон, скористатися інтернетом, працюватимуть за тими ж графіками, за якими працювали раніше. Зміни в їхній роботі будуть залежати від того, буде блекаут чи ні.

Миколаївська область

На Миколаївщині в ніч з 31 грудня на 1 січня "пункти незламності" працюватимуть у штатному режимі.

З першого грудня комендантська година на Миколаївщині, окрім деокупованих населених пунктів, триває з 00:00 до 05:00. У населених пунктах Горохівської сільської територіальної громади та Снігурівської міської територіальної громади з першого грудня запроваджена комендантська година з 18:00 до 06:00. В новорічну ніч змін запроваджувати не планують.

Одеська область

Комендантська година в Одеській області на Новий рік лишається без змін, і триватиме з 23:00 до 5:00.

Полтавська область

У ніч із 31 грудня на 1 січня на Полтавщині діятиме комендантська година, як і до цього. На вулицях буде заборонено перебувати із 23:00 до 5:00. "Пункти незламності" функціонуватимуть цілодобово.

Рівненська область

Робота "пунктів незламності" на Рівненщині лишиться без змін — намети ДСНС будуть відкритими цілодобово. За даними ОВА, таких пунктів в області діє 236. Недержавні пункти мають обмеження і детальніше про кожен можна дізнатись на інтерактивній мапі.

Комендантська година на Рівненщині триватиме з 00:00 до 5:00 і в новорічну ніч її змінювати не планують.

Читайте також: Чи доречно під час війни святкувати Різдво і Новий рік. Відповідають психологи

Сумська область

У новорічну ніч у Сумах продовжить діяти комендантська година — вона розпочнеться о 23:00 і триватиме до 4:00.

Під час комендантської години забороняється перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток. Також не можна їздити містом на автомобілях. Пересуватися містом можуть тільки працівники підприємств з забезпечення життєдіяльності міста.

Тернопільська область

Під час Новорічної ночі та Різдва 7 січня комендантська година на Тернопільщині триватиме з 23:00 до 05:00 години. В області облаштували 130 "пунктів незламності". За потреби їх можна відвідувати навіть під час комендантської години.

Харківська область

Комендантська година у Харкові та області 31 грудня триватиме з 23:00 до 05:00. Метро працюватимемо у звичайному режимі — з 05:30 до 21:30.

Херсонська область

У Херсоні та Херсонській області комендантська область триватиме з 19:00 до 06:30.

Хмельницька область

Комендантська година на Хмельниччині в новорічну ніч триватиме з 00:00 – 05:00. "Пункти незламності" функціонуватимуть цілодобово.

Черкаська область

На Черкащині в новорічну ніч комендантська година діятиме у звичному режимі: з 23:00 до 5:00.

Чернівецька область

У Чернівецькій області "пункти незламності" працюватимуть цілодобово. Це стосуватиметься пунктів, які розташовані в місцевих радах та будівлях Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Що стосується комендантської години у новорічну ніч, то це рішення по області планують ухвалити ближче до 31 грудня, щоб "врахувати всі обставини та ситуацію".

Чернігівська область

Комендантська година на Чернігівщині не скасовується, вона триває з 23:00 до 4:00. Піротехнічні засоби під забороною та святкові богослужіння відбуватимуться онлайн.

Війна. Усі останні новини
На початок