Новий рік під час воєнного стану: яка відповідальність за запуск салютів, феєрверків і петард

Новий рік під час воєнного стану: яка відповідальність за запуск салютів, феєрверків і петард

Феєрверки та новорічні вогники, Запоріжжя, 13 грудня 2018 рік.
Ілюстративне фото. Фото: Прилепа Олександр / УНІАН

Запускати салюти, феєрверки та використовувати петарди під час дії воєнного стану —заборонено по всій території України. Тих, хто не виконуватиме обмеження, буде притягнуто як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. Про розміри штрафів та як реагуватиме поліція — у матеріалі Суспільного.

Статті, які передбачають покарання за реалізацію чи використання піротехнічних засобів

Відповідно до статей Кодексу України про адміністративні та кримінальні правопорушення, а саме:

  • За статтею 164 Кодексу України порушення порядку провадження господарської діяльності штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн. Також у порушників забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;
  • За статтею 182 КУпАП порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях. За це сплачується штраф від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн до 510 грн;
  • За статтею 195-6 КУпАП (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) штраф становить від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;
  • стаття 296 КК України (хуліганство) карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн., або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Також, у Верховній раді чекає на друге читання законопроєкт №7438, який пропонує заборонити продаж, передачу та використання будь-яких феєрверків, зокрема салютів і петард, та проведення будь-яких заходів із використанням піротехнічних виробів та вибухових речовин.

“Тому поліція буде реагувати на випадки (продажу чи застосування — ред). Звертаюся до людей, які мають певний намір це зробити — не робіть цього. Подумайте про людей, які психологічно важко переживають умови війни, які можуть сприйняти звуки салютів за звуки вибухів”, — розповіла Суспільному речниця Нацполіції України Мар’яна Рева.

Покарання залежить від того, як буде кваліфікуватися вчинок. Це може бути штраф, можуть бути виправні роботи, додала Мар'яна Рева.

Що відомо про заборону феєрверків

  • 16 серпня 2022 року Верховна рада України підтримала за основу законопроєкти №7438, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу піротехнічних виробів" що забороняє продаж та використання феєрверків.
  • У грудні 2021 року на сайті президента України була зареєстрована петиція "Про заборону використання петард, феєрверків та інших піротехнічних виробів й закриття усіх магазинів піротехніки". Петиція набрала понад 25 тисяч голосів і була успішно підтримана.

Читайте також

Новий рік — не виняток: в Рівненській ОВА нагадали про заборону на використання феєрверків

Чи можна запускати феєрверки під час воєнного стану: відповідає одеська поліція

Піротехніка у Харкові та області на Новий рік буде заборонена — Синєгубов

На початок