"Без опалення та теплої їжі". Як мешканці кропивницького електробудинку пристосувались до відключення електрики

"Без опалення та теплої їжі". Як мешканці кропивницького електробудинку пристосувались до відключення електрики

"Без опалення та теплої їжі". Як мешканці кропивницького електробудинку пристосувались до відключення електрики
фото Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому під час знеструмлень мешканці багатоповерхівки, окрім того, що лишаються без опалення, не можуть нагріти їжу. Плити в будинку електричні, а не газові. Будинок повністю перейшов на електроопалення у 2019 році. Суспільне дізнавалось, як мешканці пристосувались до графіків відключення електропостачання.

Кропивницька багатоповерхівка повністю залежить від електрики. Будинок не газифікований, у 130 квартирах – електроплити. Після російських обстрілів енергосистеми України, електропостачання в багатоповерхівці немає щонайменше 8 годин на день, говорить мешканка Марина Семикіна.

"Ми почали користуватись термосом. В Інтернеті знайшла інформацію, що плівка з бульбашками зберігає дуже гарячу воду 6 годин. Теплою їжа буде у мультиварці. Також виручають супові набори швидкого приготування".

Без електропостачання електробатареї охолоджуються за дві години. За три-чотири години температура у квартирі знижується до 14-15 градусів.

Голова правління ОСББ Ігор Гавриш говорить, коли будинок переводили на електроопалення, порахували, що це буде вигідніше за газове.

"Ніхто не готувався до війни, всі думали, що все буде добре. Я звертався в обленерго, у міськраду, щоб нам поставили автомат іншої потужності. П'ятикіловатного генератора у нашому будинку навіть не вистачає на роботу ліфтів. Щоб увімкнути генератор на 300 кіловатів, потрібні великі гроші на його обслуговування".

Графіки знеструмлення Кіровоградщини залежать від потужностей, які надає "Укренерго". Щодня вони різні. Якщо ліміти споживання перевищуються, до погодинних додаються аварійні відключення.

Що відомо

23 грудня на Кіровоградщині заплановані погодинні відключення електрики. Електропостачання вимикають через чотири години. Це інформація від речниці підприємства "Кіровоградобленерго" Олени Данильченко.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок