Європарламент визнав Голодомор геноцидом українців

Європарламент визнав Голодомор геноцидом українців

Важливо
Європарламент визнав Голодомор геноцидом українців
Засідання Європарламенту. AP

Європейський парламент проголосував за резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

"За" проголосували 507 депутатів, 12 висловилися проти.

Ухвалена резолюція висловлює солідарність з народом України та вшановує пам'ять мільйонів людей, які загинули в результаті цілеспрямованих дій сталінського режиму з організації штучного голоду.

"Європейський парламент визнає Голодомор, штучний голод 1932-1933 років в Україні, що був спричинений свідомими діями радянського режиму, геноцидом проти народу України; рішуче засуджує такі дії тоталітарного радянського режиму, що призвели до смерті мільйонів українців, та істотно підірвали основи українського суспільства", — зазначається в тексті резолюції.

Україна закликає світ визнати організований режимом Сталіна Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. На сьогодні це зробили 22 держави.

14 грудня рішення про визнання Голодомору геноцидом ухвалив Сенат Чехії. В ухваленому документі Верхня палата чеського Парламенту рішуче засудила злочини проти українського народу та вшанувала пам'ять мільйонів жертв Голодомору в Україні.

Палата депутатів чеського парламенту у квітні 2022 року одноголосно визнала Голодомор в Україні в 1932-33 років актом геноциду українського народу.

Що відомо

  • 24 листопада румунський парламент проголосував за Декларацію про засудження Голодомору, якого зазнав український народ внаслідок радянської окупації у 1932—1933 роках.
  • Того ж дня Ірландія та Молдова слідом за Румунією визнали Голодомор геноцидом українського народу.
  • 25 листопада президент Сполучних Штатів Джо Байден вшанував пам'ять жертв Голодомору, запевнивши, що США продовжать підтримку у протистоянні російській агресії.
  • 30 листопада повідомлялося, що парламент Німеччини визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Читайте також

Чому для України важливо, щоб світ визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом

На початок